Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Zetor hlásí prodejní úspěch modelu Major

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 12. 11. 2013
8
19
Zobrazit náhledy (8)
Zetor Zetor Zetor
Nejnovější zástupce tradičního brněnského výrobce traktorů, jehož sériová výroba se rozběhla začátkem letošního roku, se dočkal mimořádného zájmu ze strany zákazníků.

S ohledem na stále rostoucí oblibu jednodušších a levnějších, přesto však spolehlivých traktorů, slaví Zetor Major neobyčejný úspěch. Poptávka předčila původní očekávání výrobce o téměř 60 %. Díky tomu bude v Brně do konce roku vyrobeno 1400 traktorů nového modelu.

Původní odhad při zahájení sériové výroby letos v únoru přitom čítal 900 kusů. Největší zájem o nový model mají malé rodinné farmy a kromě tradičních trhů je tento model oblíbený i ve Velké Británii nebo USA.

Marián Lipovský, zástupce výkonného ředitele a výrobní ředitel Zetor Tractors a.s., uvedl během 10. ročníku konference na téma „Očekávaný vývoj automobilového průmyslu v ČR a střední Evropě“, že v současné době hlásí pokles velké evropské trhy, které by dříve tradičními odběrateli traktorů vyšší výkonové kategorie. Jedná se například o Velkou Británii, Německo či skandinávské země.

Zetor Major ve výkonové kategorii do 59 kW, který je spolehlivým traktorem s dlouhou životností a vynikajícím poměrem cena/výkon, tak podle slov Mariána Lipovského zcela odpovídá potřebám zákazníků na těchto i dalších trzích.

V reakci na vývoj trhu však v kategorii jednodušších a levnějších modelů dlouhodobě velmi významně roste konkurence jak z dílen tradičních konkurentů, tak z řad levných asijských produktů. Zetor Major je v současnosti konkurenceschopný díky spolehlivému motoru vlastní konstrukce a evropskému technickému provedení.

Do budoucna se chce Zetor profilovat spíše do pozice výrobce sofistikovaných traktorů s vyšším technickým standardem, které budou pro zákazníka rozumným kompromisem mezi cenou a přidanou hodnotou.

Dnes jsou základem nabídky značky Zetor tři modelové řady, pokrývající výkonové kategorie od 51,5 do 103 kW. Brněnský výrobce má ovšem v plánu nabídnout do pěti let až šest modelových řad pokrývajících výkonové spektrum od 37 do 147 kW.

Témata

Diskuse: Přidat názor

Avatar - aproximus
BRAVWOOOOOO
aproximus
| 13. 11. 2013
soukromník podle mě raději koupí lehce jetého JD nebo Case, než aby se trápil se Zetorem, on ten servis taky něco stojí a traktor má hlavně pracovat a ne stát v poruše.. Zetor je dobrý tak pro sadaře a komunál, možná ještě pro nějaké mikro hobby zemědělce. faktem je, že jsem v našem kraji nový zetor na poli ještě neviděl..
Avatar - aproximus
BRAVWOOOOOO
aproximus
| 13. 11. 2013
fendty jsou určitě hodně dobré, jestli jsou ale lepší než JD nevím...
BRAVWOOOOOO
smejo88
| 12. 11. 2013
sorry to malo byt pod ine vlakno:/ Ale k tomuto som chcel to, ze najdrahsi traktor je Fendt a to je este o triedu lepsi ako JD ale tiez asi aj o tretinu drahsi.
BRAVWOOOOOO
smejo88
| 12. 11. 2013
ale je ine radit ako to je na zetore cez nasobic korytnacka/zajac a ked tam mas 4 rychlosti a na spojku nemusis vobec stupit ani ked zastavis. Toto je poloautomat s cim robim a fakt sa to neda porovnat so zetorom jazdil som aj s tymi novsimi ale JD napr uz ma poloautomat ako seriu kdezto zetor to nema ani za priplatok a to aj bratranac co to vlastni vravel, ze keby mali nejaku schopnu prevodovku ze by si to aj kupil ale s manualom nikdy! Doba pokrocila a zetor v tomto zaspal dobu bohuzial.
Avatar - WinDiesel
BRAVWOOOOOO
WinDiesel
| 12. 11. 2013
Deere je mezi traktory Mercedes a mercedes mezi osobáky taky není levný. Zetor je bohužel nejlépe na úrovni Dacie, pokud mám udělat příměr.
Díky tomu, že jsou třeba na rozdíl od Polska u nás výměry dost velké, dají se kupovat velké traktory.
A zkus si někdy vlézt do Johna Deere a už nebudeš Zetor nikdy chtít vidět, je to chudobka pro Poláky a třetí svět.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku