Porsche Classic vyrazilo do boje proti zlodějům. Nabízí speciální zabezpečení

 

Klasické vozy značky Porsche jsou stále populárnější a to nejen mezi sběrateli, ale zvýšenou pozornost jim věnují i zloději. Porsche Classic proto přichází s novou nabídkou jejich ochrany před krádeží.

Automobily značky Porsche téměř ve všech svých podobách vyvolávají vedle obdivu a nadšení velmi často i jednu nepěknou lidskou vlastnost, kterou je závist. Řada majitelům vozů značky Porsche díky ní může potvrdit své nepříjemné zkušenosti s vandalismem a krádežemi.

Porsche Classic právě jim nyní nabízí pomocnou ruku a uvádí několik novinek vhodných k ochraně klasických vozů před nenechavci z řad amatérů i odborníků. Zásadní novinkou je tedy satelitní monitorovací systém, který je již několik let k dispozici pro nové vozy a nyní je ve své nové podobě připraven i pro použití v klasických vozech značky Porsche.

Klíčovým prvkem nového Porsche Classic Vehicle Tracking System jsou autonomní snímače, které jsou umístěny na skrytá místa ve voze. Toto zařízení komunikuje s bezpečnostní sítí, pokrývající celou Evropu. Tato nová verze systému je vhodná pro všechny klasické modely značky Porsche a to od řady 356 s šestivoltovým elektrickým systémem až po supersport Carrera GT.

Porsche má nový byznys: V klasických autech vidí zlatých důl

Porsche Classic Vehicle Tracking System, který tvoří několik různých komponentů, je tedy uzpůsoben pro každý z modelů značky Porsche a bude instalován jen v autorizovaných servisních střediscích, jimž budou poskytovány vždy jen podklady pro konkrétní model, aby se minimalizovalo riziko krádeže samotných plánů systému.

Porsche Classic uvádí, že nový systém je připraven reagovat na drtivou většinu postupů používaných organizovanými zloději aut. Například v případě oblíbeného odpojení baterie nebo spuštění rušičky GPS systém okamžitě spouští poplach a odešle informace bezpečnostnímu středisku i majiteli vozu. Pokud pak majitel potvrdí neoprávněný vstup do vozu, je zahájen zákrok proti zlodějům.

 [600×453]

Porsche Classic Vehicle Tracking Systém mohou i proto instalovat do vozů pouze oficiální servisní střediska automobilky Porsche. Montáž v závislosti na modelu zabere jednu až čtyři hodiny. Podle oficiálních materiálů Porsche Classic jsou náklady na pořízení zařízení kolem 1000 eur (zhruba 26.000 Kč) v závislosti na modelu a následně poplatek ve výší 20 eur (kolem 520 Kč) měsíčně za služby spojené s jeho provozem.

Prohlédněte si všechna Porsche 911 od první 901 až nejnovější 992 v obrovské galerii

Porsche Classic vedle elektronického systému ochrany nabízí i mechanický zámek řadicí páky, který je výsledkem spolupráce se společností Bear-Lock se sídlem v Berlíně. V současnosti je tento zámek k dispozici pro moderní klasiky v podobě zástupců modelových řad 911 generace 997, Boxster generace 986 a 987, Cayman generace 987 a Cayenne první i druhé generace.

V případě zvýšeného zájmu o mechanický zámek řadicí páky v souvislosti se staršími modely je Porsche Classic připraveno pokračovat ve spolupráci se společností Bear-Lock. Podle oficiálních materiálů postačí 50 až 100 předběžných objednávek od majitelů konkrétních modelů k zahájení vývoje pro zástupce modelových řad 356 nebo 911 série G.

Zámek řazení pro výše zmíněné vozy je podobně jako elektronický systém dodáván a montován prostřednictvím autorizovaných servisních center. Montáž trvá kolem tří hodin a cena samotného zámku je kolem 250 eur (zhruba 6500 Kč) v závislosti na konkrétním modelu.

Rallye Dakar 2019
Spolupracujeme s TipCars.com
Ryanair osekává výhled svého zisku, stěžuje si na příliš levné letenky Ryanair osekává výhled svého zisku, stěžuje si na příliš levné letenky

Letecká společnost Ryanair snížila očekávaný odhad zisku…

V Praze by mohlo v budoucnu přibýt několik kilometrů tunelů V Praze by mohlo v budoucnu přibýt několik kilometrů tunelů

Tunely by měly vzniknout především jako součásti…

Češi ztrácejí zájem o zaměstnání v cestovním ruchu, ukázala analýza Češi ztrácejí zájem o zaměstnání v cestovním ruchu, ukázala analýza

Češi ztrácejí zájem o práci v cestovním ruchu. Zatímco v…

Novým předsedou CSU se stal Markus Söder, nahradil Seehofera Novým předsedou CSU se stal Markus Söder, nahradil Seehofera

Novým předsedou německé vládní Křesťanskosociální unie se…

 
Zdroj: Dr. Ing. h.c. F. Porsche AG.

Štítky Porsche Sportovní

 Doporučujeme
Pokuta za rychlost v Chorvatsku, Rakousku či Itálii. Jaký trest vám hrozí v zahraničí? Pokuta za rychlost v Chorvatsku, Rakousku či Itálii. Jaký trest vám hrozí v zahraničí?

Vysoké tresty za rychlost jako již tradičně hrozí v…

Že jsou moderní auta blbuvzdorná? Těmito věcmi si auto ničíte, aniž o tom víte Že jsou moderní auta blbuvzdorná? Těmito věcmi si auto ničíte, aniž o tom víte

Automobil je dnes čistě spotřební záležitostí. V…

 

AutoRevue
Škoda Scala má české ceny. Stojí od 394.900 Kč, má pro to dobré důvody Škoda Scala má české ceny. Stojí od 394.900 Kč, má pro to dobré důvody

Šéf českého zastoupení Škody Auto nám v rámci prezentace…

Vymysleli Passat a Golf v NDR? Wartburg 355 Coupé to naznačuje Vymysleli Passat a Golf v NDR? Wartburg 355 Coupé to naznačuje

Bývalé východní Německo si obvykle spojujeme se…

 

 
Auto v mobilu: Co všechno můžete v autě mobilem ovládat? Možnosti berou dech

Auto v mobilu: Co všechno můžete v autě mobilem ovládat? Možnosti berou dech

Dnes 07:00

Vyzkoušeli jsme, co vše dnes můžete ve svém autě sledovat a ovládat přes telefon a co v této oblasti výrobci chystají do budoucna.
Blesk.cz

Módní téma týdne: Být královnou bálu, stát se Popelkou

Módní téma týdne: Být královnou bálu, stát se Popelkou

Plesy jsou na pořadu dne. K období zimy tradičně patří a v lednu se jejich kolotoč začíná naplno roztáčet.…

Z dolů až na Hrad. Černý baron Emil (91) zažil útisk komunistů i nacistů

Z dolů až na Hrad. Černý baron Emil (91) zažil útisk…

Černý baron, havíř, účetní, kameraman nebo prostě dědeček. Emil Pražan (91) toho v životě zažil hodně. „Dnes…

 

iSport.cz

ONLINE: Biatlonistky jedou štafetu. Davidová zabrala, na trať vyráží Vítková

ONLINE: Biatlonistky jedou štafetu. Davidová…

ONLINE | Minulý týden překvapily třetím místem ve štafetě v Oberhofu. Jen šest dní po bronzovém úspěchu budou…

Darida exkluzivně o odchodech z Česka, dalším přestupu i Šilhavém

Darida exkluzivně o odchodech z Česka, dalším…

Byl součástí vlny, která po vzestupu Viktorie Plzeň vzala bundesligu útokem. Zatímco František Rajtoral, Václav…

 

Reflex.cz

Proč má celibát smysl? Jeptiška Lucie Cincialová bourá stereotypní představy o řeholním životě

Proč má celibát smysl? Jeptiška Lucie Cincialová…

Běhá půlmaratóny, jezdí pomáhat do Paraguaye a učí na univerzitě. Kromě toho je, jak to říct, jeptiška. Že vám…

Vzhůru na sever, temný a tajemný. Vikingská Bílá velryba aneb Hon na leviatana

Vzhůru na sever, temný a tajemný. Vikingská Bílá…

Komiksy jsou skvělé médium, kde mohou autoři s relativně malou produkcí dosáhnout nevídaných divů. Tak třeba…