BMW 335i Sport Line – Není F30 jako E30

BMW 335i Sport Line – Není F30 jako E30

 
 

Šestá generace trojkového BMW nastavuje nová měřítka.

BMW řady 3 je živoucí legendou. V našich končinách si reputaci vybudovalo hned zkraje 90tých let díky modelu E30 a od té doby znamená každá nová Trojka automaticky úspěch. Nejmenší mnichovský sedan je vždy obdivován pro design, podvozek, motory, převodovky…

Zároveň se s každou novou generací najde víc a víc skeptiků. Nejnovější vydání F30 jim dává zase pár argumentů navíc – celkové zvětšení karoserie, definitivní konec atmosférických motorů nebo rozmělnění nabídky. Kromě základního provedení a již tradičního M paketu BMW přidává tři další verze (Luxury, Modern, Sport), aby si u řady 3 dokázal vybrat snad opravdu každý.

obrázek [600 x 270]

My jsme po prvním krátkém seznámení s 320d Sport Line zvolili na test téměř stejné auto. Vlastně zvenku i zevnitř vypadá úplně stejně: sportovní paket s černými doplňky je zdůrazněn červeným lakem, uvnitř jsou barvy v opačném gardu – černé sekundují červené detaily. Jeden velmi podstatný rozdíl tady ale je: pod kapotou pracuje šestiválec, na zádi se lesknou znaky 335i.

Třílitr s turbem – efektní i efektivní

Vrcholný model je jediným šestiválcem v nabídce a samozřejmě je přeplňovaný. Vadí to něčemu? Stačí se kousek projet a hned je jasné, že se po slabších atmosférických třílitrech nikomu stýskat nebude. 335i zachovává všechny klíčové vlastnosti mnichovských šestiválců a k nim přidává enormní sílu získanou z přeplňování.

Biturbo dalo řadě 3 sbohem už před dvěma roky. Třílitr dnes dosahuje stejných parametrů (225 kW, 400 Nm) s pomocí jediného, dvoukomorového turbodmychadla twin-scroll. Oddělené vedení výfukových plynů pomáhá rychlosti reakcí, stejně jako přímé vstřikování benzinu do válců a regulace motoru pomocí zdvihu ventilů (Valvetronic). Reakce na stlačení plynového pedálu je ve všech režimech nezaznamenatelná, a tak zbývají jen výhody přeplňovaného motoru.

obrázek [300 x 202] Jízda s 335i je zážitkem od samotného začátku. Při startu motor vyštěkne a okamžitě nasadí tlumený baryton, kterým naznačuje svůj potenciál. Už při rozjezdu je cítit obrovská síla motoru. Nástup na úrovni atmosférického pětilitru odpovídá udávanému maximu točivého momentu 400 Nm od 1200 min-1.

Cesta k němu je navíc zcela hladká. Když si nebudeme hrát na sportovce, drží automatická převodovka v režimu Eco Pro motor mezi 1000 a 1500 min-1. Výjimečně dopřeje šestiválci dva tisíce otáček a naopak při jízdě konstantní rychlostí lze na otáčkoměru zahlédnout i hodnotu 900. Zní to neuvěřitelně, ale elektronika dobrovolně volí při rychlosti 50 km/h sedmý rychlostní stupeň a otáčky motoru na úrovni rovné tisícovky!

obrázek [600 x 256]

Že je to použití nehodné takového motoru? Samozřejmě že ne, závodit každou minutu jízdy nedává smysl. A zážitek z šestiválce nespočívá jen v dostupnosti výkonu, jízdu stále doprovází tlumený zvuk motoru a výfuku.

A pak přijde vhodná příležitost – pravá noha se opře o pedál, převodovka podřadí a motor se rozletí do otáček. Síla napříč celým spektrem otáček a ochota jít do otáček jsou podepřený krátce poskládanou převodovkou. Velký rozsah osmistupňové skříně umožňuje nasázet jednotlivé stupně v krátkém sledu. Například dvojka stačí jen zhruba do 80 km/h.

Výlet do vysokých otáček je doprovázen gradujícím zvukem motoru. K tomu si při každém odřazení prskne do výfuku a se staženým oknem je navíc slyšet, jak si odfrkne turbodmychadlo. Tyto benzinové orgie majitelé turbodieselů nikdy nezažijí.

obrázek [600 x 255]

Jak se stupňuje zvuková kulisa, stejně narůstá i výkon. Mimořádně charakterní turbomotor táhne víc a víc, až se nárůst výkonu u 6000 min-1 zastaví. Motor se dokáže roztočit ještě o tisíc otáček víc, zde jeho síla sice neuvadá a touha po otáčkách už slábne. Z hlediska efektivity je lepší řadit při dosažení maxima výkonu.

Důležitou částí toho všeho je i převodovka. Manuální řazení zůstane pro zážitky z jízdy navždy nepřekonatelnou volbou, osmistupňová automatika ZF je ale už natolik vyladěná, že dává mnoho důvodů k zamyšlení nad příplatkem za samočinnou převodovku. Zvlášť když se parametry 335i pohybují přesně na hranici, kdy jízda se dvěma pedály začíná být jednoznačně rychlejší a efektivnější.

Konvenční konstrukce s měničem točivého momentu navíc nastoluje otázku, zda má v tomto typu auta smysl používat dvouspojkovou převodovku. Automat je komfortnější a umí být srovnatelně rychlý. Když se pro dynamickou jízdu navolí režim Sport, řadí převodovka rychle a tvrdě jednu rychlost za druhou.

obrázek [300 x 218] A technickým zázrakům není konec. Jestli se po přečtení předchozích pasáží těšíte na hororové líčení spotřeby, radost vám neuděláme. Nejen, že se nároky na palivo v zásadě shodují s udávanými továrními hodnotami, ony jsou to hodnoty velmi nízké.

První dny testu trávila 335i ve městě. Při úsporném stylu jízdy se nám dařilo jezdit v hustém pražském provozu za 9,5 l/100 km. Ano, to nejspíš není typický způsob použití tohoto modelu, dokázali jsme se ale přiblížit městské spotřebě dieselových třílitrů. Reálnější je později získaná hodnota – 11 l/100 km při občasném využívání potenciálu motoru.

Opravdové překvapení ale přišlo na dálnici. Rychlost 130 km/h znamená díky osmikvaltu ležérních 2200 min-1. Motor si pak vystačí se 7,2 l na každých 100 kilometrů! Zpomalení na 100 km/h srazí otáčky na 1700 min-1 a spotřeba klesne přesně o litr.

A kolik udává samo BMW pro kombinovaný cyklus? Oněch 7,2 l/100 km, za které dokáže 335i jezdit po dálnici. Přitom nejde o žádnou náhodu, protože dynamicky talentovaný šestiválec má asketické návyky prakticky ve všech jízdních režimech. Chcete po dálnici letět 180? I tak se udržíte na deseti litrech. A ať jsme se snažili sebevíc, ani na okreskách spotřeba nepřekročila 20litrovou hranici.

Spotřeba na konci testu ve výši 9,6 l/100 km je nejlepší vizitkou bavorské turboéry. Neoddiskutovatelný podíl na tom má převodovka, minulá generace se šestistupňovým automatem jezdila podobným stylem alespoň za 12 litrů.

Adaptivní podvozek – marné hledání vlastní identity

Ale skvělé auto nedělá jen motor a převodovka. Kdyby to tak bylo, rozloučíme se s tím, že BMW 335i je tím nejlepším, co se dnes ve střední třídě nabízí. Že v Mnichově dělají fantastické podvozky, slyšel už každý, i ten, kdo se zajímá o auta teprve chvíli. Nová Trojka nám však ukázala jedno velké ale…

Sluší se poznamenat, že auto dorazilo k testu se zimním obutím. Od údivu, proč jezdit na konci března po rozpáleném asfaltu s pneumatikami určenými do sněhu, přejděme rovnou k jádru problému. Pravdou je, že model Pirelli Winter 210 Sottozero Serie II nesklízí od uživatelů zrovna ovace. My jsme se potýkali především s jeho největší slabinou: valivým hlukem.

Hodnotit odhlučnění podběhů by v těchto podmínkách nebylo fér. Omezíme se proto na jednoznačné konstatování: jízda novým BMW 3 na jmenovaných pirellkách se hlučností blíží offroadovým pneumatikám.

Hluk tvoří ale i samotná práce podvozku, v našem případě osazeného adaptivními tlumiči. Vše přitom nelze omluvit pneumatikami, slyšet je i práce pohyblivých částí zavěšení. A to u auta prémiové kategorie se sedmimístnou cenovkou není zrovna dobrá vizitka. Přitom nová Jednička tuto disciplínu zvládá dobře.

obrázek [300 x 196] Slavné to není ani v zatáčkách, bohužel. Opět se nabízí srovnání s menším sourozencem, ze kterého řada 1 vychází lépe. Samozřejmě, nejnovější BMW je stále obratné auto schopné velmi rychlé jízdy v zatáčkách. Ale to dnes ve střední třídě nabízí i Audi a Mercedes, nemluvě o Infiniti. Nárůst rozměrů je znát, naštěstí se nepromítá do ochoty zatáčet. BMW rádo mění směr a i přes všechny překážky (zimní pneumatiky, nejtěžší vyráběný motor) netrpí nedotáčivostí. Klasická koncepce pohonu dělá svoje.

Nejslabší bod leží někde jinde a nemohou za to jen nevhodné pneumatiky. Souhra bezcharakterních tlumičů a měkkého uložení náprav vede k pocitu jisté rozevlátosti. Stejné ingredience také osekávají zpětnou vazbu variabilního řízení, které sice reaguje přesně, avšak téměř sterilně. Dalo by se to odpustit za cenu kvalitního tlumení nerovností. Jenže ani v tomto nová generace nevyniká a navíc trpí odskakováním náprav při přejíždění nerovností, například tramvajových pásů.

Podvozek s adaptivními tlumiči je nepříjemným kompromisem. Nedokáže nabídnout pořádný komfort, ani opravdu sportovní svezení. Podobně nevyhraněnou charakteristiku jsme u BMW už jednou zažili, zkalila nám radost ze sedanu 535i xDrive, testovaného loni v létě.

Než ale vyslovíme nad novou Trojkou jasný ortel, počkáme si na svezení s autem na originálních pneumatikách dodávaných z výroby a se standardním nebo sportovním M podvozkem, bez adaptivních tlumičů. Zatím to ale vypadá na nenápadný ústup z dobytých pozic.

Design – odvážným přeje štěstí

BMW se nás ale v posledních letech stejně snaží přesvědčit, že důležité je něco jiného. Kromě multimédií, konektivity a samozřejmě nízkých emisí CO2 to je design. Směr u BMW udává Adrian van Hooydonk, který má jasnou vizi – konzervativnější proporce, které nepobuřují, oživené avantgardními detaily.

Nová Trojka jede přesně v těchto kolejích. Boční profil není zrovna ideální – natažení karoserie, zvětšení zavazadlového prostoru a lepší ochrana chodců udělaly své. Novince chybí švih Banglovy Trojky.

obrázek [600 x 338]

Nechybí však odvaha v detailech. Tvar předních světel, vyboulení kapoty nebo složité linie předního nárazníku rozhodně nejsou sázkou na jistotu. Výsledek se ale povedl. Navíc to začíná vypadat, že firemní barvou BMW má být červená. Pro Sport Line je první volbou, stejně jako u menší řady 1. Černá zrcátka, výplně nárazníků a koncovky výfuku se starají o patřičné oživení.

Interiér už dobře známe, ten v Jedničce se na pohled liší jen několika detaily. Sedan je ale o dost širší a prostornější – zatímco řada 1 je uvnitř sportovně těsná, řada 3 nabízí volnější posezení. Zřetelný je i rozdíl proti předchozí generaci, a to hlavně vzadu – i když tam se nenastupuje o mnoho lépe než dřív. A prostor jako v Mondeu na zadních sedadlech nehledejte, teď je to alespoň lepší než v Laguně.

Nejsilnější stránkou interiéru je design. Proti předchůdci je to skok rovnou o dvě generace, odpovídajícím způsobem se zvedla i kvalita použitých materiálů. Verze Sport Line přináší diskutabilní červenou horizontální linku a když auto zrovna nemá červený lak karoserie, může přidat i červenou kůži.

obrázek [300 x 154] Ale i černá je dobrá, zvlášť když je podle nejlepších tradic podpořená černým stropem. Podstatné ale je, že vynikající jsou hlavně sportovní sedadla, čalouněná touto černou kůží. Mají sice zbytečně vysoké opěradlo, potěší však nastavitelnou délkou sedáku a sevřením bočnic. Optimální boční vedení zaručeno.

Za zmínku také stojí head-up displej, který si poprvé našel cestu do sedanu střední třídy. Seznam dalších možných příplatků zabírá 12 stran A4, z nich je podstatné hlavně rozšíření bezpečnostních prvků na úroveň obvyklou v daném segmentu. Nudnou jízdu navíc dokážou zpestřit zajímavé funkce systému iDrive – třeba ukazatel aktuálního výkonu a točivého momentu motoru nebo sledování průběhu spotřeby paliva.

Závěr

Po prvním důkladném seznámení s novým BMW 3 víme jasně jednu věc. Nová generace se opět o něco vzdálila legendárním (a často neúměrně idealizovaným) předkům. Ale žijeme tady a teď; když se bavíme o nových autech, nemá smysl se nostalgicky ohlížet do minulosti.

Jaká jsou fakta? Po stránce podvozkové BMW nenadchlo. Mnichovská automobilka se dobrovolně spouští do průměru. Touhu po neustálém zvyšování prodejů lze naplnit jen cílením na nové, méně vyhraněné zákazníky. I s vědomím toho ovšem celkové sladění nepřesvědčilo. Snad je to chyba jednoho z prvních vyrobených kusů, možná je to nedostatek konkrétní konfigurace.

obrázek [600 x 313]

Ale především můžeme říct „sbohem atmosféry!“ Stýskat se nám nebude, BMW předvádí, že přeplňovaný motor může být lepší. Ve všem! Automatická převodovka se taky hodně vytáhla, odsuzovat ji jako volbu pro líné řidiče je lhaním si do kapsy. Vrcholem je pak spotřeba, která se blíží silným turbodieselům – při lepší kultuře chodu, lepší dynamice a nesrovnatelném zvukovém projevu.

Druhý pohled (Jiří Červenka)
Je smutná ironie, že od doby, kdy BMW začalo cpát do veškeré své komunikace „radost z jízdy“, se z jejich produktů ta radost nějak vytrácí. Fantastický motor s výbornou převodovkou dělají, co mohou, ale odezva řízení je zcela jalová i na současné elektromechanické poměry a vyspělou konstrukci podvozku nadobro sráží neschopnost zvoleného odpružení a tlumení důstojně si poradit s neodpruženými hmotami. Nechápejte mě špatně, není to žádný průšvih – nové BMW řady 3 určitě nejezdí hůř než ekvivalentní Audi nebo Mercedes. Jenže to je málo. Od BMW jsme bývali zvyklí, že v jízdních vlastnostech deklasuje konkurenci rozdílem třídy.

JAKE.AUTO.CZ BMW řada 3 – všechny testy a další články

První cena vozu787.500,- Kč (316d/85 kW)
První cena vozu s testovanou motorizací1.115.500,- Kč (335i/225 kW)
Základní cena testovaného vozu1.162.900,- Kč (335i Sport Line/225 kW)
Cena testovaného vozu vč. příplatků1.662.425,- Kč (335i Sport Line/225 kW)

Plusy

  • Výkonný motor vhodný pro dynamickou jízdu
  • Zvuk motoru a výfuku
  • Nízká spotřeba paliva
  • Odstupňování převodovky, rychlost řazení
  • Kvalita zvuku Harman/Kardon
  • Výbavové pakety

Minusy

  • Odtažité, i když přesné řízení
  • Stále podprůměrný prostor na zadních sedadlech
  • Hlučný podvozek
  • Odskakování kol, špatné tlumení nerovností
Spolupracujeme s TipCars.com

BMW 335i Sport Line

Cena v základní výbavě: 1 162 900 Kč Cena v testované výbavě: 1 662 425 Kč

Základní výbava:ABS, DSC, 6x airbag, Servotronic, elektrický posilovač řízení, elektronická uzávěrka diferenciálu, Auto Start / Stop funkce, "Driving experience" tlačítko včetně módu ECO PRO, mlhové světlomety, zadní světlomety s LED technologií, středová loketní opěrka vzadu, včetně dvou držáků nápojů, multifunkční kožený volant, startování motoru bez použití klíče, tlačítko Start / Stop pro automatické startování a vypínání motoru, připojení AUX-In ve středové konzole, rádio "BMW Professional" (4 x 25 W) včetně monitoru o rozměru 6,5", palubní počítač, BMW Service Inclusive 5 let/100.000 km a další.
Sport Line – sportovní kožený volant, sportovní sedadla řidiče a spolujezdce, černé, vysoce lesklé prvky obložení interiéru, vnitřní obložení s akcentní lištou "Coral Red matt" (matná červená), černá vnější zpětná zrcátka, černé vysoce lesklé otvory pro přístup vzduchu v předním nárazníku, v černém vysoce lesklém provedení, včetně chromovaných aplikací a černé vysoce lesklé středové lišty, zadní nárazník s černou vysoce lesklou lištou, koncovka výfuku v provedení "Black Chrome", označení linie "Sport" na bocích vpředu, přední nástupní prahy s hliníkovými lištami s označením "BMW Sport", B-sloupek v černém vysoce lesklém provedení, ambientní osvětlení vpředu i vzadu, v místě pro nohy vpředu, na B-sloupku a středové konzoli, ovládací prvky klimatizace a rádia s chromovanými aplikacemi, palubní přístroje se specifickým designem a stupnicí, červené kontrastní švy na sportovním koženém volantu, klíček dálkového ovládání s červenou aplikací

Výbava testovaného vozu:Metalický lak "Melbourne Red" (21.175,-), kůže "Dakota" Black/Red (45.875,-), 17" kola z lehké slitiny "V-spoke 395" (8.825,-), sportovní automatická převodovka (61.250,-)
Paket "Sight" (19.200,-): vnitřní zpětné zrcátko s automatickým zacloňováním, dešťový senzor a automatická aktivace světlometů při snížené viditelnosti, adaptivní světlomety, "High-beam assistant" – automatické vypnutí / zapnutí dálkových světel
Advantage paket (50.700,-): průchozí nakládací systém, odkládací paket, přední loketní opěrka, posuvná, ostřikovače světlometů, zadní parkovací asistent (PDC), bi-xenonové světlomety, světelný paket
Parkovací paket (42.250,-): zadní kamera, vnitřní a vnější zpětná zrcátka s automatickým zacloňováním, vnější elektricky sklopitelná, přední a zadní parkovací asistent, "Surround View" – boční kamery a monitorování prostoru kolem vozu
Business paket (64.200,-): navigační systém Professional, příprava pro mobilní telefon s rozhraním Bluetooth, včetně USB rozhraní a hlasového ovládání, rozšířená konektivita s hudebním přehrávačem v mobilním telefonu, display s rozšířenými možnostmi zobrazení
adaptivní M podvozek (27.725,-), variabilní sportovní řízení (5.050,-), nastavení sedadel elektrické s pamětí pro sedadlo řidiče (32.525,-), elektricky nastavitelná bederní opěrka pro řidiče a spolujezdce (7.825,-), vyhřívání sedadel pro řidiče a spolujezdce (9.325,-), tempomat s brzdnou funkcí (11.600,-), "Lane Departure Warning" - upozornění na nežádoucí opuštění jízdního pruhu (13.100,-), Head-Up Display (24.700,-), Harman Kardon Surround Sound Systém (30.250,-), BMW Individual černé vysoce lesklé okenní lišty (9.825,-), BMW Individual čalounění stropu v barvě antracitu (6.050,-), Speed Limit Info-ukazatel aktuální povolené rychlosti (8.075,-).

Komentář Heleny Horské: Strašák českého exportu – koruna, nebo nedostatek lidí? Komentář Heleny Horské: Strašák českého exportu – koruna, nebo nedostatek lidí?

Česká koruna posílila na úrovně, které jsme naposledy…

Ministerstvo odsouhlasilo obří železniční stavbu za miliardy Ministerstvo odsouhlasilo obří železniční stavbu za miliardy

Železniční trať v úseku Veselí nad Lužnicí – Doubí…

 
Technické údaje
Motor BMW 335i Sport Line
Typ motoru: přeplňovaný zážehový
Válce / ventily: 6 / 4
Zdvihový objem (ccm): 2979
Nejvyšší výkon (kW / ot/min): 225 / 5800
Nejvyšší toč. moment (Nm / ot/min): 400 / 1200 - 5000
Provozní vlastnosti
Maximální rychlost (km/h): 250
Zrychlení 0 - 100 km/h (s): 5.5
Spotřeba město/mimo/kombi (l/100 km): 10.2 / 5.5 / 7.2
Emise CO2:169
Rozměry a hmotnosti
Zavaz. prostor - sedadla/sklopena (l): 480 / -
Objem nádrže (l):60
Pohotovostní hm. / nosnost (kg): 1595 / 475
Rozměr pneu:225/50 R17
rozměry vozu
Rozměry dle nákresu - vnější rozměry
a) délka (mm): 4624
b) šířka (mm): 1811
c) výška (mm): 1429
d) rozvor (mm): 2810
e) rozchod vpředu (mm): 1531
f) rozchod vzadu (mm): 1572
Rozměry dle nákresu - vnitřní rozměry
g) podélný prostor vpředu min/max (mm): 960 / 1180
h) podélný prostor vzadu min/max (mm): 610 / 865
i) výška nad sedadlem - vpředu (mm): 1015
j) výška nad sedadlem - vzadu (mm):950
k) šířka vpředu (mm): 1480
l) šířka vzadu (mm): 1460
délka sedáku vpředu (mm): 520
délka sedáku vzadu (mm): 490
výška opěradla vpředu (mm): 630
výška opěradla vzadu (mm): 690
místo vzadu pod předním sedadlem: ano
Hodnocení BMW 335i Sport Line
Interiér, řízení
Kvalita dílenského zpracování interiéru: 8
Kvalita sedadel (délka sedáku, boční vedení):
Palubní deska - design funkčnost: 9
Prostor na zadních sedadlech - nohy: 8
Prostor na zadních sedadlech - hlava: 8
Odkládací plochy: 8
Dojem z řízení: 8
Výhled vpřed: 9
Výhled vzad: 8
Motor, převodovka
Kultivovanost chodu: 10
Tah v nižších otáčkách: 10
Výkon ve vyšších otáčkách: 10
Hlučnost v nižších otáčkách: 10
Hlučnost v vyšších otáčkách: 9
Spotřeba: 10
Odstupňování převodovky: 10
Snadnost řazení: 0
Podvozek, brzdy
Jízdní vlastnosti v běžném provozu: 7
Jízdní vlastnosti v extrému: 7
Přenos hluku do interiéru (díry ve vozovce…): 5
Přenos hnací síly na vozovku: 8
Účinnost brzd: 10
Velikost zavazadlového prostoru: 9
Prostor pro vkládání do zav. prostoru: 7
Variabilita zavazadlového prostoru: 8
Poměr cena/užitná hodnota
Poměr cena/užitná hodnota: 6
Celkové hodnocení
Celkové hodnocení - průměr: 8,48
 

Přidat názorDiskuse: BMW 335i Sport Line – Není F30 jako E30Doporučujeme
Pohon všech kol je stále oblíbenější. Tohle je kompletní nabídka čtyřkolek na trhu! Pohon všech kol je stále oblíbenější. Tohle je kompletní nabídka čtyřkolek na trhu!

Jestliže před deseti lety bylo pohonem všech kol vybaveno…

Víte, jaké palivo v zahraničí natankovat? A jak se vyznat v označení Gazole či Senza Plombo? Víte, jaké palivo v zahraničí natankovat? A jak se vyznat v označení Gazole či Senza Plombo?

Ne ve všech státech Evropské unie se nafta označuje jako…

 

AutoRevue
Mazda vrátí na trh wankelův motor už za dva roky. Ne ovšem tak, jak si myslíte... Mazda vrátí na trh wankelův motor už za dva roky. Ne ovšem tak, jak si myslíte...

Motor s rotačním pístem bude nyní plnit jinou roli.

Hyundai uvádí na trh další nový model: SUV Kona ale vůbec není levné Hyundai uvádí na trh další nový model: SUV Kona ale vůbec není levné

Vůz s designově velmi komplikovanou přídí se stává…

 Zlaté ruské ručičky aneb Jak udělat z vraku BMW funglovku Zlaté ruské ručičky aneb Jak udělat z vraku BMW funglovku

Nevěřili byste, jak moc poničené auto se dá ještě…

Facelift BMW 3 GT znamená jemné retuše vzhledu a nové motory Facelift BMW 3 GT znamená jemné retuše vzhledu a nové motory

S prodeji liftbacku střední třídy je BMW zatím spokojeno.…

  
Další škatulata ve vedení značek VW Group Je za tím vstup koncernu do F1?

Další škatulata ve vedení značek VW Group Je za tím vstup koncernu do F1?

Dnes 16:51

VW Group opět mění vedení svých značek. Nových šéfů se dočkají v Bugatti a Bentley, kterým dosud vládne Wolfgang Dürheimer.
Blesk.cz

Jaký otec, taková dcera. Recenze Layton's Mystery Journey: Katrielle and the Millionaires' Conspiracy

Jaký otec, taková dcera. Recenze Layton's Mystery…

Krev není voda. A geny nadějná detektivka Katrielle Layton rozhodně nezapře. Jejím otcem totiž není nikdo jiný…

Brutální vražda hvězdy Hlasu: Manžel zpěvačku zastřelil, pak zabil i sebe

Brutální vražda hvězdy Hlasu: Manžel zpěvačku…

Měla před sebou zářnou budoucnost, talentovanou zpěvačku San Sreylai (†23) ale připravil o život její žárlivý…

 

iSport.cz

Plíšková zná soupeřky. Na Turnaji mistryň se utká s Muguruzaovou i Venus

Plíšková zná soupeřky. Na Turnaji mistryň se utká s…

Tenistka Karolína Plíšková se na Turnaji mistryň utká v Bílé skupině stejně jako před rokem se Španělkou Garbiňe…

Trenér Říha: Jakmile v kolektivu vzniknou mezírky, je to jako rakovina

Trenér Říha: Jakmile v kolektivu vzniknou mezírky,…

Před dvěma týdny skončil Miloš Říha ve Slovanu. Důvody? Podle slovenských médií docela vážné. Zastaralé metody.…

 

Reflex.cz

Žena si přinesla z blešího trhu raritu. Nikdy nepublikované fotky mladých Stounů

Žena si přinesla z blešího trhu raritu. Nikdy…

Bleší trhy. Jedni je milují, vyhledávají a jsou dokonce ochotni za nimi i cestovat. Například do Paříže, kde…

Padrťské rybníky aneb Hluboké oči brdské krajiny

Padrťské rybníky aneb Hluboké oči brdské krajiny

Brdy loni definitivně opustili vojáci a tato středočeská oblast se po dlouhých 90 letech otevřela turistům.…