Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

AAA Auto letos očekává rekordní prodej přes 80.000 aut

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 6. 9. 2018
11
Skupina autobazarů AAA Auto letos očekává prodej více než 80.000 ojetých aut, což je o 5000 více než loni a zároveň by to byl prodejní rekord.

V srpnu zaznamenala firma nejvyšší měsíční prodej 7804 vozů a překonala dosavadní maximum z října 2007. Skupina to uvedla v dnešní tiskové zprávě.

"Blížíme se magické hranici osmi tisíc prodaných vozů měsíčně. Prodeje poboček v České republice se s téměř 4600 automobily v srpnu meziročně zvýšily o 15 procent. Nejsilněji rosteme v Polsku, kde díky otvírání nových poboček a rozšiřování jejich kapacity prodáváme o dvě třetiny vozů více než ve stejném období loni a atakujeme hranici 1000 automobilů měsíčně," uvedla generální ředitelka Karolína Topolová.

Za osm měsíců letošního roku skupina zvýšila prodej o 11 procent na 56.000 aut. Od ledna do srpna tak prodala stejně vozů jako za celý rok 2013. Nejpopulárnější jsou u AAA vozy Škoda, které v tuzemském prodejním žebříčku obsadily pět míst v první desítce, dále pak Volkswagen, Ford a Hyundai.

V Česku se ročně prodá okolo 750.000 ojetých aut. Na autobazary z tohoto počtu připadá asi třetina. Největší část si mezi sebou prodají soukromé osoby.

Síť AAA Auto provozuje přes 40 poboček v ČR, na Slovensku, v Polsku a Maďarsku. Patří do skupiny AURES Holdings, kterou vlastní britsko-polský investiční fond Abris Capital Partners.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Pěkné číslo
| 29. 9. 2018
Pěkné číslo! Jde vidět, že mají plno spokojených zákazníků ke kterým se řadím i já sám. Mám od nich už druhé auto a vždy jsem byl spokojený.
Áčka
| 13. 9. 2018
Nedivím se, Áčka mají největší výběr vozů u nás. Mě osobně přijdou jako spolehlivý autobazar, nikdy jsem s nimi neměl sebemenší problém a se zakoupenými vozy také ne :-)
auto
| 11. 9. 2018
mají dobrý reklamy, slevy a hlavně bojují proti stáčení kilometrů, tak se nedivím, že mají největší prodej
Avatar - rokyta.p
Nechápu
| 7. 9. 2018
"kde chtěli doúčtovat lékárničku a další drobnosti za nehorázný peníz" to říkám, klasika. A myslíš si, že člověk dělající tohle dá v přípavě vozu k prodeji na podvozek Lermforedy nebo tam nastraží Starline? Odpověz si sám. A tak je to se vším. Ono jak jednou mafie, pořád mafie. Mít Cebii (poslední dobu vnucující se s kravinama) taky pod palcem je taky zvláštní shoda náhod. Tyjo na mě někdo zkusit doúčtovat lékárničku za nehorázný peníz, tak se v půlce věty zvednu a jedu domů, klidně přes půl Evropy. Já tu čtenářům taky nenabízím to, co si vytáhnu z nosu s tím, že jsou to smaragdy z Austrálie. Ale každého věc.
Nechápu
| 7. 9. 2018
Jak píšeš, záleží co bereš. Prodávají jak nové auta, tak předváděčky a ojetiny a hlavně mají poměrně širokou základnu skladovek.

Sám jsem byl u dvou koupí v cenách od 100-200k, tedy nejrizikovější skupina aut a všechno proběhlo v pořádku. Jen jsme se trochu chytli u smlouvy, kde chtěli doúčtovat lékárničku a další drobnosti za nehorázný peníz. Vedoucí však vše narovnal ku prospěchu obou stran a auta jsme si vezli domů.

Člověk musí vědět co konkrétně chce a vybírat s rozumem, ale to je u každé koupě, a nenechat se zlanařit na jiné "lepší" auto.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku