Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Alfa Romeo LEA je kupé, které nikdy nevznikne. A je to obrovská škoda

Martin Tolar Martin Tolar 29. 4. 2019 • 00:32
9
Zobrazit náhledy (9)
Alfa Romeo Lea Alfa Romeo Lea Alfa Romeo Lea Alfa Romeo Lea

Tak takové auto od Alfy Romeo bychom si vážně nechali líbit. Bohužel si ale musíme nechat zajít chuť.

Už jste určitě několikrát slyšeli, že Alfa Romeo dělá ta nejkrásnější auta na světě. A přesně podle této teorie by se dal ohodnotit i grafický koncept LEA.

Ten není oficiální prací designového týmu automobilky, ale do současné modelové nabídky by skvěle zapadl. A na silnicích bychom jej vážně viděli rádi. Snad na každém kousku vidíme nějakou inspiraci klasickými modely italské automobilky.

Nejlépe asi vypadá při pohledu z boku, líbí se nám hlavně ta plná kola. Vpředu i vzadu jsou kulatá světla, na bocích pak malé dveře. Chybět vpředu nemůže ani klasická trojuhelníková maska. Boční okna jsou opticky propojená s čelním a tvoří tak na pohled kokpit, který mívaly i staré závodní speciály. Hodně retro dojmem působí i žaluzie místo zadního okna. Celá karoserie je pochopitelně z karbonu, aby byl speciál co nejlehčí a vyvážil retro tvary moderní technologií. Připomínkou současnosti jsou i kamery místo zpětných zrcátek.

Jak už jsme ale řekli, nejde o oficiální koncept (a není to ani skutečné auto, jen ilustrace) a nemá nejmenší šanci na sériovou výrobu. Přesto se ale trochu těšit můžete, protože se u italské automobilky chystá nový supersport. Půjde o nástupce typu 8C, který bude mít ale motor uprostřed. Jsme zvědavi!

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud