Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Armáda by do konce roku měla převzít 381 nákladních vozů Tatra

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 6. 11. 2008 • 12:07
7
Dodávky vozů Tatra jsou jedním z největších kontraktů české armády - za vozy by měla zaplatit 2,6 miliardy korun. Armáda si celkem objednala 556 těchto vozů.

Armáda České republiky by měla do konce letošního roku převzít celkem 381 nákladních automobilů Tatra. Od začátku letošního dubna do konce října převzala už 287 vozidel, řekl ve středu při jednání sněmovního výboru pro obranu a zástupců ministerstva obrany ve Špindlerově Mlýně na Trutnovsku náčelník generálního štábu Vlastimil Picek. Dodávky vozů Tatra jsou jedním z největších kontraktů české armády - za vozy by měla zaplatit 2,6 miliardy korun. Armáda si celkem objednala 556 těchto vozů.

"Řidiči jsou s dodanými vozidly maximálně spokojeni, vozidla již najela celkem 208.000 kilometrů a nedocházelo k žádným vážným závadám a poruchám," řekl Picek. Lidé mohli nové armádní nákladní vozy vidět například na nedávné vojenské přehlídce v Praze.

Nákladní vozy, které jsou dodávány v několika verzích, by měly sloužit také v zahraničních misích. "Počítáme především s nasazením verze s pancéřovanou kabinou," řekl Picek. V příštím roce Tatra dodá armádě 175 nákladních automobilů, dodávky by měly skončit ke konci října 2009.

Dodávky automobilů provázely od začátku potíže, například armáda zjistila, že do kabin několika nákladních automobilů při dešti zatékalo, problém se však již podařilo odstranit. Původně mělo vojsko nové vozy, které mají nahradit zastaralé "vétřiesky", začít přebírat již vloni v listopadu. Zakázka se však kvůli nesrovnalostem, které vyšly najevo během testů automobilů, zpozdila.

Sněmovní výbor pro obranu měl mít včera původně na programu také vládní návrh na vyslání vojáků do zahraničních misí a smlouvy o vybudování americké radarové základy na území České republiky. Sněmovna se smlouvami začala sice zabývat na schůzi minulý týden, první čtení ale nedokončila a vrátí se k nim možná až na další schůzi koncem listopadu.

Související články

Témata
Avatar - Special-line
8. 11. 2008 12:01
Re: "Dakar"
No přepadení sme si na Dakru užili taky. Navíc jedno auto ukradli a to zrovna vozidlo který vyhrálo v roce 94 a 95. Nebylo to asi nic příjemnýho ale občas si říkám: banditi asi dobře věděli proč si vybrali zrovna Tatru >:D >:D
Avatar - T613
7. 11. 2008 13:59
Re: "Dakar"
:yes:
6. 11. 2008 20:20
Re: "Dakar"
Ještě, že tam neni Kolumbie a Lopraize nepřepadnou z místní "koksovny". Ale tomu už stačil ten barák... ;-\
Avatar - Special-line
6. 11. 2008 17:17
Re: "Dakar"
Kdo ví jak.... Hodně mě to zajímá jak to bude probíhat v porovnání s Afrikou. Ve skrytu duše doufám, že etapy budou spíš technické s tvrdším terénem a ne sprinterské, vyhovovalo by to našim Tatrám. Trošku se bojím že tam budou s ohledem na jiný terén nějaký pasti kde by spousta vozů může zkončit, protože rozdíl oproti Africe tam určitě bude.
Avatar - Pierro
6. 11. 2008 07:51
Re: "Dakar"
Tak jsem teda na tenhle jihoamerickej dakar zvědavej... ;-)
Články odjinud