Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Audi Q1 se dočkáme v roce 2016

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 3. 10. 2013 • 01:15
1
Ingolstadtská automobilka hodlá pokračovat v rozšiřování nabídky svých crossoverů a SUV směrem k menším modelům a nabídnout model s označením Q1.

Městské crossovery jsou v dnešní době stále populárnější a automobilka Audi chce rovněž získat část trhu s těmito modely. Právě proto se modely Q7, Q5 a Q3 mají dočkat mladšího příbuzného, který s nimi bude sdílet vyšší stavbu karoserie a především písmeno Q ve svém názvu.

Podle německého magazínu AutoBild se máme dočkat kompaktního crossoveru na platformě Volkswagenu Polo, resp. Audi A1, jehož karoserie má být dlouhá 3,8 m a disponovat velkorysou světlou výškou. Samozřejmostí má být design, odkazující na větší SUV značky a pravděpodobná je i inspirace loňským konceptem Audi Crosslane Coupé.

Pod kapotou Audi Q1 mají standardně pracovat motory 1.4 TFSI a 1.4 TDI. Oba mají disponovat výkonem 66 kW, spolupracovat se sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou a pohánět výhradně kola přední nápravy. K dispozici má být i hybridní provedení kombinující zážehový motor s elektromotorem o výkonu 80 kW.

Vrcholným provedením se má stát verze s označením SQ1 a k jejímu pohonu poslouží přeplňovaný benzinový dvoulitr s výkonem 170 kW.

Do showroomů značky Audi má model Q1 dorazit v roce 2016 a jeho cena se má údajně u základního provedení dostat pod 20.000 eur (zhruba 520.000 Kč).

Témata
Avatar - Jaros71
4. 10. 2013 01:16
Mini SUV..?
Tak nevím..to bude super mini SUV.. :-!
Asi se prodávat bude..je to moderní.
Ale takové malinké auto bude spíš luxusní nákupní taška pro bohaté paničky nebo děti z lepších rodin.. ;-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud