Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

AUTO 7 - 19/04

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 9. 9. 2004 • 12:57
Ford Focus první generace se prodával jak houska na krámě. Každoročně přes milion kusů. Získá si druhá generace podobnou oblibu? Prohlédněte si, přečtěte, posuďte.

OBSAH 19/04

Přímo na věc…

Premiéra 6

Ford Focus první generace se prodával jak houska na krámě. Každoročně přes milion kusů. Získá si druhá generace podobnou oblibu? Prohlédněte si, přečtěte, posuďte.

Novinky 8

Zúčastnili jsme se pařížské předpremiéry značky Peugeot. Jak však zbrojí na autosalon ve městě na Seině jiné automobilky – například japonské společnosti Honda a Suzuki? Roztrhl se také pytel s českými podzimními prodejními premiérami (Hyundai Tuscon, Audi A3 Sportback, Renault Modus).

Tajné projekty 16

Automobilka Mitsubishi má v logu tři diamanty. Jakou fazetu dává svým novým a nyní prozrazeným utajeným projektům? Prohlédněte si, jak nechává vybrousit vozy Pajero, Colt kabriolet či sportovní model Eclipse.

Test 18

Vůz Škoda Fabia pro modelový rok 2005 jsme vyzkoušeli s tříválcovým turbodieselem. Faceliftové úpravy prospěly, tříválcový motor se pochopitelně nezměnil.

Test 20

Vzpomenete si, že Honda CR-V náleží mezi průkopníky kategorie SUV, tedy automobilů určených pro volný čas? Čím boduje průběžně modernizovaný, nicméně však datem narození postarší model v přívalu novinek? Patří totiž stále mezi nejprodávanější, letos se drží na 4. místě mezi terénními automobily.

Test 26

Nový Opel Astra dostal velmi sportovní figuru. Přesně vymodelovanou pro model 1.8 Sport, který má jako povolený doping tlačítko Sport. Tady však nehrozí žádný antidopingový výbor, naopak, jen samá chvála.

Bazar 36

Nenápadná a oblíbená. V autosalonu, na silnici i v bazaru. Astra s logem automobilky Opel. Jaké jsou přednosti a slabiny jednoho z nejprodávanějších vozů nižší střední třídy, pokud si ho kupujete z druhé roky?

…a vše kolem

Patina       22

Po kom se opičil GAZ M-21, nesoucí jméno největší ruské řeky? Volhu okopírovali Rusové zajímavě, takže dnes patří mezi vyhledávané sběratelské objekty. Nestačí však jen peníze…

Tuning 24

Jak vypadá Škoda Felicia, když do sériového modelu za 265 000 Kč nacpete dalšího půl milionu korun?

Co je to? 28

Máte obavy z bouračky a také z toho, zda přijedou záchranáři včas? Opatřete si systém nouzového volání, který ohlásí nehodu automaticky za vás. Vy můžete dál odpočívat v bezvědomí.

Prodejní akce 29

Přelom prázdnin a podzimu se odehrává v lehkém útlumu, ovšem zvýhodněné akce pokračují nadále. Opět přinášíme kompletní přehled aktuálních slev a zvýhodnění.

Servis       33

O životě mnohdy rozhodují milimetry. Hloubku dezénu pneumatiky by si měl hlídat každý řidič sám, ovšem během září jim dezén změří na

25 místech Česka.

Lahůdka 38

Paradox ve jménu (Mini XXL) ve skvělé zkratce prozrazuje všechno. Jeden vůz z druhé generace Mini prodělal originální přestavbu.

V jedné stopě       40

Když skútr, tak z Itálie. Konkurence existuje, ovšem Italové nabízejí jak retrodesign (Vespa GT 200), tak model v moderních šatech se sportovními ambicemi (Piaggio Beverly 250).

Story 42

Před čtvrt stoletím bylo ABS vyhrazeno nejluxusnějším vozům, nyní se stává součástí standardu i nejmenších automobilů.

Seriál 44

Představujete si idylu jako jízdu kabrioletem po zajímavé silnici? Pak vám náš seriál dá pět ideálních tipů. Projeli jsme několik vybraných úseků českých silnic s nebem nad hlavou.

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku