Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Auto7 - 46/2005

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 14. 11. 2005 • 17:20
Že by se i konzervativně vyhlížející vrcholný model LS automobilky Lexus dočkal sportovně až agresivně vypadajícího nástupce? Lexus se nám na tokijském autosalonu snažil ledacos naznačit.

Obsah

Přímo na věc...

PREMIÉRA      6

Že by se i konzervativně vyhlížející vrcholný model LS automobilky Lexus dočkal sportovně až agresivně vypadajícího nástupce? Lexus se nám na tokijském autosalonu snažil ledacos naznačit.

NOVINKY      8

Na autosalonu SEMA v Las Vegas se světu představila spoustu zajímavých kreací, které jinde neuvidíte. Ukážeme vám japonské auto roku. V Česku se představil nový importér značky SsangYong.

jízda      14

Honda v příštím roce plánuje zaútočit na evropské trhy se dvěma diametrálně odlišnými modely. Do vyšší střední třídy vstoupí výkonný legend s vyspělým pohonem všech kol a v nižší střední třídě bude bojovat o zákazníky úsporný Civic Hybrid. S oběma jsme se měli možnost nedávno seznámit.

tajné projekty      16

Nový Land Rover Freelander je v pokročilém stadiu vývoje a my očekáváme, že se na evropském trhu objeví zkraje příštího roku.

srovnávací test      18

Dva městští prcci – Chevrolet Spark a Citroęn C1. Který z nich je lepší pro městskou džungli? Srovnali jsme základní motorizace s důrazem na pořizovací cenu. Spark je výrazně levnější, bude mu to ale stačit k vítězství?

test      38

Peugeot Partner je ve své užitkové verzi skutečným společníkem pro podnikání. S turbodieselem HDi pak ani nezruinuje firemní pokladnu.

TEST      40

Moderní turbodiesely si už dávno našly cestu i pod kapotu luxusních limuzín. My jsme testovali BMW 730d a snažili jsme se jako správní perfekcionisté i na tom nejlepším najít nějaké chyby.

... a vše kolem

servis      20

S koncem roku tradičně začíná boj pojišťoven o klienty v oblasti povinného ručení. Přinášíme vám přehled všeho důležitého, abyste si mohli vybrat tu pojistku, která pro vás bude nejvýhodnější.

tuning      24

Co nového ve světě tuningu? Octavii si vzal do parády Abt, Volvo se prý zbláznilo a Švýcaři poladili gallardo.

patina      26

Při pohledu na Porsche 924 si asi neřeknete: „To je maso,“ na druhou stranu široké masy mohly říct: „Mám porsche.“

LAHůdka      28

Padesáté výročí účinkování v automobilovém průmyslu je jubileum hodné řádné oslavy. Šéf studia Italdesign si proto k tomuto jubileu nadělil ten nejlepší dárek – Ferrari GG50.

RELAX      30

Nezdá se to, ale Vánoce se kvapem blíží a už je nejvyšší čas myslet na dárky pro své blízké. Pokud jsou blázni do aut, možná vám přijde vhod náš přehled dárků spřízněných s auty.

co je to?      32

Honda se připravuje na uvedení několika zajímavých systémů, které mohou zabránit nehodě, případně zmírnit její následky. O jaké systémy se jedná? Jako první si představíme zařízení LKAS.

Prodejní akce      33

Prodejci se předhánějí v atraktivních nabídkách a my stále monitorujeme český trh, a tak vám můžeme přinést přehled všech platných slev.

bazar      37

Malý sporťák za rozumné peníze? To je Ford Puma, který představíme v rubrice Bazar.

story      42

Šéfové automobilových koncernů tahají za nitky celého automobilového světa a my jsme si posvítili na jejich výroky. Co se tedy chystá?

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku