Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Autokina v ČR: Aktuální fenomén se netýká jen Prahy. Kam a za kolik můžete v příštích dnech vyrazit?

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 19. 5. 2020 • 14:23
35
3
Zobrazit náhledy (35)
Autokino Ústí nad Labem Autokino Ústí nad Labem Autokino Ústí nad Labem Autokino Ústí nad Labem Autokino Ústí nad Labem Autokino Ústí nad Labem Fronta aut před vjezdem do areálu autokina jako by neměla konc Autokino Ústí nad Labem Autokino Ústí nad Labem Autokino Ústí nad Labem Autokino Ústí nad Labem Autokino Ústí nad Labem Každý vůz na určené místo naviguje technik Autokino Ústí nad Labem Autokino Ústí nad Labem Autokino Ústí nad Labem Autokino Ústí nad Labem Autokino Ústí nad Labem Autokino Ústí nad Labem Autokino Ústí nad Labem Autokino Ústí nad Labem Autokino Ústí nad Labem Pro lepší zážitek z představení autokino umožňuje i umýt si čelní sklo Pro starší vozy zprostředkovává stanice přenos zvuku přímo do sluchátek Autokino Ústí nad Labem Zvuk do audiosystému zapojíte konektorem stanice, kterou jsme obdrželi od technika. Stačí jej vsunout do zdířky s označením AUX. Autokino Ústí nad Labem Autokino Ústí nad Labem Po kontrole rezervace a zaplacení na mobilu následuje předání propozic o chování v autokině Autokino Ústí nad Labem

Klasická kina se pomalu vracejí do normálu, ještě nějaký čas ale musíme počítat s řadou omezení. Zajímavou alternativu v posledních dnech představují tzv. autokina.

Zatímco konvenční biografy byly v posledních týdnech kvůli pandemii koronaviru zavřeny a až v posledních dnech se díky rozvolňování vrací k běžnému životu, Češi si našli oblibu v tzv. autokinech. Autokina určitě znáte, i když jste třeba v žádném nebyli. V amerických filmech je to často nástroj pro vykreslení romantické atmosféry.

V těchto složitých dnech je to ale i způsob, jak zhlédnout oblíbený film, aniž byste se vystavovali riziku nákazy. Kontakt s kýmkoliv cizím je totiž v tomto případě eliminován na nutné minimum. Mnozí si myslí, že autokina najdeme pouze v Praze. Není to pravda, hlavní město jich možná má nejvíce, ale v posledních dnech vyrostla plejáda takových míst napříč celou republikou. Vybrali jsme pro vás tedy pár tipů, kam byste o víkendu mohli zajít… respektive zajet.

Praha

Mercedes-Benz Arena
Jak už jsme avizovali, nejpočetnější zástup autokin najdeme v Praze. Mezi ty nejnovější patří Mercedes-Benz Arena s podtitulem Autokino pod hvězdou. Nachází se v areálu PVA EXPO a disponuje LED obrazovkou 16 x 9 metru. Promítání probíhá každý den od 19:00 a příjezd se otevírá 30 minut před začátkem filmu.

Nákladové nádraží Žižkov
V prostorách Nákladového nádraží Žižkov připravuje filmové projekce festival Art Parking. Promítat začal již závěrem dubna a po úspěšné sérii prvních snímků naváže i v dalších dnech. Promítat se tu bude minimálně do neděle 24.5. a v plánu jsou snímky jako Počátek, Rocketman či V síti.

Kino Auto Praha
V dřívějších projekcích bude v dalších dnech pokračovat i Kino Auto Praha. Zvuk z filmu dostanete do vašeho vozu prostřednictvím autorádia pomocí FM pásma, což má ještě zvýšit celkový požitek. Kromě jiného organizátoři slibují promítací plochu a dodali více ohňů a dekorací.

Autokino Dlabačov
Autokino Dlabačov se nachází za pražským hotelem Pyramida a vstupenka vás vyjde na pouhých 350 Kč za auto. Stejně jako jinde přitom nezáleží, kolik lidí v autě bude. Organizátoři ale připomínají, že nejlepší je vyrazit ve dvou, ze zadních sedaček toho stejně moc neuvidíte. Zvuk je přenášen bezdrátově na stanice zapůjčené u vjezdu (lze je připojit do autorádia pomocí AUX), případně jsou k dispozici sluchátka. Na místě můžete zakoupit i nějaké to občerstvení.

Autokino Strahov
Další pražské autokino najdeme v prostorách strahovského stadionu. Kapacita počítá se 120 automobily, do budoucna, až nebudou platit striktní bezpečnostní opatření, bude možné počet vozů v autokině ještě zvýšit.

Příbram

Za příbramským autokinem stojí opět festival Art Parking, v tomto městě se promítání uskuteční na parkovišti pod Svatou Horou. Cena za vůz je 252 Kč a s náloží filmové podívané máme počítat minimálně do konce května!

Zákupy

Hostitelem autokina se na nějaký čas stane i Státní zámek Zákupy. Slibuje obrazovku 7 x 4 metru, občerstvení a skvělé filmy. Počasí ani sluníčko přitom na promítání nemají vliv. Vstupenky jsou platné pouze pro osobní automobily a lze je pořídit v předprodeji.

Pardubice

Pardubické autokino se nachází v areálu dostihového závodiště a promítání probíhá na LED stěně 9 x 5 metru. Důležité je dodržování rozestupu vozidel alespoň dva metry, stejně jako zavřená všechna okna. Vystupovat z auta se, stejně jako jinde, může pouze v nejnutnějších případech a se zakrytými ústy a nosem.

Dukovany

Atraktivní volbou může být rovněž autokino v areálu Jaderné elektrárny Dukovany, které je vůbec největší - má kapacitu 450 aut. Navíc je vstupné dobrovolné, jeho zaplacením podpoříte zdravotníky, hasiče a policisty v první linii prostřednictvím Nadace policistů a hasičů.

Svitavy

Ve Svitavách najdeme autokino na Cihelně a promítat má v plánu minimálně do konce května. Areál se otevírá vždy hodinu před začátkem promítání a zvuk si diváci ve voze naladí na autorádio či mobilní telefon prostřednictvím určené frekvence.

Brno

Brno má autokino v areálu tamního výstaviště, vstupné je 300 Kč za vůz a vstupenku koupíte výhradně předem.

Olomouc

Autokino Olomouc se nachází na parkovací ploše před Šantovkou, vstup za jedno vozidlo je 100 Kč, v autě však mohou být pouze dvě osoby. Parkovací místa vám budou přidělena po předložení platné vstupenky, místa vzadu jsou vyhrazena vyšším vozům - SUV a dodávkám.

Dolní Vítkovice

Pokud byste dali přednost Ostravě, najdete autokino v Dolních Vítkovicích. V tomto nezaměnitelném industriálním prostředí sice dáte za vůz 390 Kč, ale můžete se těšit na velkou LED obrazovku a zvuk zprostředkovaný naladěným frekvence na rádiu.

Zdroj informací: Informuj.cz

Související články

Témata
25. 10. 2020 09:27
Re_
Je vidět že jste tam ještě nebyl. A když není nic jiného otevřeného tak alespoň zpestření. Nejde tolik o film ale o to být ve dvouch v aute....
19. 5. 2020 10:00
na piču
Tohle je blamáž. Vyleju asfalt, nalajnuju čáry jak před Lidlem a nazdar. Tvl, ja nechci sedet v aute a cumet z metru na blba vedle me. A to platno je jak z detskyho snu. Jo, jedte do usa, tam uz taky moc nejsou ale pusti ti aspon neco kvalitniho a jsi v prirode a kdyz rikam prirodu myslim prirodu, ne za fotbalovim stadionem a za křovim u panelaku
Avatar - Stejsn
19. 5. 2020 09:53
Autokina
V USA to má tradici a podmínky - spousta místa, obří plátna, catering, podnebí, kabriolety. Tady je to z nouze ctnost. Vidím podle fotek, že nějaký zájem o to je, ale upřímně - láká to někoho z vás? Sedět v zavřeném autě, koukat přes střechy ostatních aut na malé plátno, které je nízko, se sluchátkama na uších? Má to nějakou přidanou hodnotu proti sledování filmu na noťasu?

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud