Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Automobilka Opel se stáhne z čínského trhu

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 29. 3. 2014 • 17:34
4
Důvodem opuštění jednoho z nejdůležitějších světových trhů může být rozsáhlá investice do výrobního zařízení v Německu.

Německá automobilka Opel začátkem příštího roku ukončí prodej automobilů na čínském trhu. Firma dodala, že zahájí ve své továrně v německém Rüsselsheimu produkci vozů Buick pro Spojené státy.

Automobilka rovněž uvedla, že v Rüsselsheimu investuje 245 milionů eur (téměř sedm miliard Kč) do výroby nového modelu, o kterém zatím neposkytla žádné podrobnosti.

Firma Opel v loňském roce prodala na čínském trhu pouze 4365 vozů. Společnost dnes upozornila, že expanze v Číně by si vyžádala velké náklady. Dodala, že rozhodnutí o odchodu z Číny se již delší dobu očekávalo.

Čína v roce 2009 díky silnému růstu prodeje vystřídala Spojené státy na pozici největšího automobilového trhu světa. Přední světové automobilky se snaží expanzí v Číně a na dalších rozvíjejících se trzích kompenzovat slabší poptávku ve vyspělých zemích.

Opel je součástí největší americké automobilky General Motors. Ta v minulosti uvažovala o jeho prodeji, nakonec se ho ale rozhodla restrukturalizovat vlastními silami. Ústředí Opelu v Rüsselsheimu minulý měsíc navštívila nová generální ředitelka GM Mary Barraová. Slíbila, že bude do německé divize nadále investovat.

Související články

Témata
Avatar - Uhlik
30. 3. 2014 01:20
Re: Čína
Skor GM bude riesit Cinu Buickom a Chevroletom. Predsa len, je to US firma...

Buick Excelle (Opel Astra) je, resp. bol tretim najpredavanejsim autom v roku 2013, cize by som nepovedal, ze by zaspali. Aj ked je pravda, ze boli za rok 2013 az 5. v pocte predanych aut.

1. VW
2. Hyundai
3. Toyota
4. Nissan
5. GM

Pravda, ja vobec netusim co tam kto predava, vacsina modelov mi nic nehovori a hladat ci napr. VW Lavida je normalne auto alebo nejaka 20 rocna vykopavka pre tamojsi trh sa mi nechce... To by ale mohlo celkovy pohlad na uspech/neuspech GM zmenit. Ale za tu namahu mi to nestoji. Skoda, ze na auto.cz si nikto tu namahu nevie dat, ale tak co uz...
Avatar - Hittman
29. 3. 2014 22:28
Čína
řekl bych, že Opel, nebo spíš GM, zaspali čínský trh, takže teď už nic jiného nezbývá, čož je škoda, mohla to být pro Opel ziskové prasátko a neusel být dnes tak nervní z Evropy...
Avatar - Ja Prvni 123
29. 3. 2014 20:12
No, to mi vlastne nevadí...
jen by měli znormalnet ten vnitrek. Napred to byl jeden extrem - umakartova deska. Ted je to druhej extrem - kolotoc minitlacitek. Jinak z principu mi Opel s dieselem Fiat nevadi. ;-)
Články odjinud