Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Autosalon Ženeva 2019: Imagine by Kia. Bude tohle korejská budoucnost?

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 5. 3. 2019 • 17:25
16
6
Zobrazit náhledy (16)
Imagine by Kia Imagine by Kia Imagine by Kia Imagine by Kia Imagine by Kia Imagine by Kia Imagine by Kia Imagine by Kia Imagine by Kia Imagine by Kia Imagine by Kia

Kia se u svého nového konceptu pro ženevský autosalon zaměřila na vizuální působivost. Imagine by Kia úspěšně zvládá upoutat pozornost svým exteriérem i interiérem.

Koncept Imagine by Kia, který má v Ženevě světovou výstavní premiéru, byl vytvořen vysloveně pro oko a rozhodně si zaslouží více než jen letmý pohled.

Při pohledu na tento koncept je naprosto jasné, že se nejedná o zástupce z dnes běžných kategorií osobních vozů. Samotná automobilka uvádí, že byl záměrně řešen tak, aby nezapadal do žádného z etablovaných automobilových segmentů.

Imagine by Kia spojuje prvky atletického SUV, elegantního a zároveň sportovně střiženého rodinného sedanu i všestranného a prostorného crossoveru.

Koncept má ve výsledku představovat velký vůz kompaktní třídy s atraktivními a dynamickými liniemi, jehož základem je platforma s nízko uloženým bateriovým modulem s indukčním dobíjením, pohánějícím kompaktní hnací ústrojí.

Kia se k technice a pohonnému ústrojí více nevyjadřuje, ale o to více prostoru věnuje vzhledu konceptu. Ten v případě exteriéru rozhodně upoutá pozornost výraznou podsvícenou maskou, kterou obepínají jednotky LED světlometů. Od nich se zrak pozorovatele plynule přesouvá k liniím boků i čelnímu sklu a střeše, které tvoří jediný skleněný panel.

Módní tvary se svalnatými boky karoserie jsou ještě zdůrazněny svítícím dynamickým pruhem, jenž vede od předního A-sloupku až po zadní sloupek, kde je zakončen integrovaným směrovým světlem. Neméně působivé jsou i zadní svítilny a zmínku si zaslouží i 22palcová kola se zapuštěnými prvky z akrylového skla a na zakázkovými pneumatikami Goodyear 255/35 R22 Intelligrip EV.

Za odvážným řešením linií exteriéru naprosto v ničem nezaostává provedení interiéru, které je v jistých ohledech ještě překonává. Přístup k sedadlům prostřednictvím proti sobě otevíraných dveří není u konceptů ničím překvapujícím, ale opak platí o palubní desce.

Napříč celou horní částí přístrojové desky se stáčí 21 samostatných displejů s ultra vysokým rozlišením, v uspořádání, které budí dojem nahodilosti a současně i logičnosti. Kia k tomu uvádí, že toto řešení je vtipnou a satirickou odpovědí na současné soupeření automobilek v tom, kdo vyrobí vůz s největším displejem.

Optimistický ráz kabiny má ještě podtrhovat nepřehlédnutelný zvlněný design čtveřice sedadel čalouněných kůží a hedvábím. Vzdušnou atmosféru v kabině pak ještě zvýrazňuje plovoucí středový panel, který se jako křídlo nezávisle vznáší nad nízkou a plochou podlahou.

Související články

Témata
6. 3. 2019 07:26
Re: Pominu
Je to podobný nezmysel ako Vision iV, tiež hnusný, akurát o niečo uhladenejší. Na rozdiel od Škody sa ale na ňom dá nájsť pár zaujímavých prvkov.
Avatar - Bubáq
6. 3. 2019 06:38
Re: Pominu
Ano, máte pravdu.
Avatar - Blue Sun
5. 3. 2019 21:19
Pominu
nesmyslný koncept SUV kupé, tím spíš v kompaktní třídě.
Co ale nedávám, je ten zářící interiér, to je prostě moc. Interiér by měl být co nejméně rušivý, ne blikat a svítit jak panel ve Star Treku.
Avatar - Ham.
5. 3. 2019 20:18
Re: Už jsem to kdesi psal...
Jenom připomíná tím rámečkem kolem světel, jinak tohle je vedle elegantního Escortu příšerně opuchlé jak tank z první světové.
Avatar - Bubáq
5. 3. 2019 19:43
Představte si něco krásného...
KIA svým designem utíká mílovými kroky kupředu, zatímco tzv. prestižní značky v tom lepším případě přešlapují a přešlapují. Je mi jasné, že u designové studie mají autoři přeci jen volnější ruce, zároveň nelze přehlédnout, že základ v podobě vnímání tvaru a hledání atraktivní podoby automobilu bez ohledu na jeho pohonnou jednotku se KIE daří mnohem více, než jiným značkám. Soustředění talentovaných lidí do Kolína a do Koreje nese plody.
U této studie Imagine nemám žádnou pochybnost: je to tzv. SUV Coupé, a to kupé nesmírně povedené. KIA tradičně pracuje na poměrně malém půdorysu svých aut s délkou okolo 4,5 metru, přesto dokáže vykouzlit krásu a sympatii.
Jaký rozdíl, pokud vaše oči sklouznou z Imagine na Q4 stojící jen pár metrů opodál...

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku