Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Autosalon Ženeva: Infiniti Essence – Dárek ke dvacátým narozeninám

Aleš Dragoun Aleš Dragoun 8. 3. 2009 • 22:19
72
19
Zobrazit náhledy (72)
Infiniti Infiniti Infiniti Infiniti Infiniti Infiniti Infiniti Infiniti Infiniti Infiniti Infiniti Infiniti Infiniti Infiniti Infiniti Infiniti Infiniti Infiniti Infiniti Infiniti Infiniti Infiniti Infiniti Infiniti Infiniti Infiniti Infiniti Infiniti Infiniti Infiniti Infiniti Infiniti Infiniti Infiniti Infiniti Infiniti Infiniti Infiniti Infiniti Infiniti Infiniti Infiniti Infiniti Infiniti Infiniti Infiniti Infiniti Infiniti Infiniti Infiniti Infiniti Infiniti Infiniti Infiniti Infiniti Infiniti Infiniti Infiniti Infiniti Infiniti Infiniti Infiniti Infiniti Infiniti Infiniti Infiniti Infiniti
Luxusní odnož japonského Nissanu - Infiniti - vystavuje v Ženevě koncept Essence. Jak je dnes dobrým zvykem, jedná se o hybrid.

Essence je studií luxusního sportovního kupé. Pod kapotou má vidlicový šestiválec objemu 3,7 litru se dvěma turbodmychadly a výkonem 324 kW (440 k), kterému sekunduje elektromotor se 118 kW (160 k). Ten Infiniti označuje jako 3D. Tato technika spočívá v optimalizaci uspořádání elektromagnetických cívek a permanentních magnetů, přičemž prvotní snahou konstruktérů bylo minimalizovat velikost lithiových baterií a zvýšit výkon. Ten tedy dosahuje celkových 442 kW (600 k).

Tvary exteriéru jsou poměrně odvážné, design nazývá sama automobilka Dynamic Adeyaka. Výraz adeyaka je součástí japonského sousloví adeyaka shinayaka kobiru, které lze přeložit jako nádherný. Interiér je pak vyveden ve dvou barvách – zatímco řidičova část je laděná do černé, spolujezdcova do vínové barvy. Jako materiály posloužily kvalitní kůže, umělý semiš Alcantara a také ručně lakované dřevo. Součástí ženevského konceptu je rovněž sada zavazadel, kterou vytvořil specialista nad jiné povolaný – francouzská firma Louis Vuitton. Není to zdaleka první spolupráce této společnosti s automobilovým průmyslem. Poprvé totiž tradiční výrobce luxusních kožených výrobků pracoval na zakázku pro věhlasnou pařížskou karosárnu Kellner již v roce 1908!

Doporučujeme
Infiniti Essence Concept na Autofun.cz

Ještě pár slov k elektronickým bezpečnostním systémům, kterými je vůz vybaven. Jsou to především kontrola vzdálenosti mezi vozidly (Distance Control Assist – DCA), prevence proti opuštění jízdního pruhu (Lane Departure Prevention – LDP), tito dva pomocníci jsou již v sériové výrobě. Essence disponuje také systémy, které zmírňují následky kolizí s různými druhy překážek, a to bočních (Side Collision Prevention - SCP) a čelních (Back-up Collision Prevention – BCP).

Značka Infiniti si nadělila studií Essence předčasný dárek ke dvacátému výročí založení, první vozy řady Q45 se začaly v USA prodávat v listopadu 1989. Sériové podoby tohoto konceptu se zřejmě nedočkáme, není ovšem samozřejmě vyloučeno, že některé stylistické prvky se objeví na vozech Infiniti v blízké budoucnosti.

Související články

Témata
Avatar - pelikoš
10. 3. 2009 19:01
Re: Tak to beru!
čím víc se na to dívám,tím víc se mě líbí...nádhera
Avatar - pelikoš
10. 3. 2009 18:56
Re: Nádhera
ty kufry budou stát stejně jak to auto... >:-[]
Avatar - pelikoš
10. 3. 2009 18:55
Re: Nádhera
myslím,že se začíná prodávat v dubnu.nyní není zrovna požehnaná doba na vstup nové (sebelepší,říkám to ikdyž jsem velký fanda nissan + infiniti)značky.je jasné,že to nebude mít v prvních letech snadné,ale konkurence se bude muset mít setsakra na pozoru.moc,moc jim přeju úspěch
Avatar - Andromeda
9. 3. 2009 22:05
Re: Nádhera
Já vím,že startuje prodej v místních končinách ;-) ...
A Luis Vuitton odvedl báječnou práci.. :yes:
9. 3. 2009 20:17
bral bych! :-)
Vidim tam urcitu podobnost s Aston Martin DB9, len su tie kontury reznute takym tym japonskym "kishimuri-dizajnom". Napriek tomu (ci vlastne aj vdaka tomu) je to nadherne auto! Ale mohli donho fakt dat aspon dobry 8-valec, myslim ze by sa tam popri tom elektromotore este spratal...
Články odjinud