Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

BMW Designworks a The North Face představují revoluční stan na kolech

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 12. 1. 2019 • 02:12
5
Studio BMW Designworks připravilo ve spolupráci s americkou společnosti The North Face, jejíž specializací je outdoorové oblečení, obuv a vybavení, netradičně řešený koncept obytného přívěsu Futurelight.

Studio BMW Designworks spolu s The North Face v rámci letošního veletrhu Consumer Electronics Show v Las Vegas představují koncept obytného přívěsu Futurelight, který zaujme svým vzhledem a především použitými materiály.

Futurelight na první pohled vyvolává dojem, že se jedná o stan, který někdo postavil na přívěsném vozíku. Tento dojem ve skutečnosti není příliš milný, protože na konstrukci podvozku, v níž jsou využity i kompozitní materiály je skutečně usazena obytná nástavba, která má velmi blízko k moderním stanům.

Koncept byl podle materiálů BMW Group navržen, aby přitáhl pozornost především k nové tkanině z vývoje společnosti The North Face, využívající nanovlákna a pojmenované Futurelight stejně jako samotný karavan.

Tato tkanina má podle svých tvůrců představovat nejvyspělejší, prodyšný a zároveň nepromokavý materiál na světě. Futurelight má vynikat právě propustností vzduchu a zároveň voděodolností, což ocení právě uživatelé outdoorového vybavení.

Koncept karavanu Futurelight si pak vedle použitého materiálu zaslouží pozornost i díky skutečnosti, že je podle materiálů BMW Group inspirován roadsterem Gina Light Visionary Model. Ten při svém představení v roce 2008 šokoval konstrukcí a materiály použitými na karoserie. Na rámu z karbonu a oceli byla totiž napnuta textilie a díky elektrohydraulickému ovládání kostry vozu bylo možné měnit jeho vzhled.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku