Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

BMW X6 na oficiálním videu s Chrisem Banglem

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 6. 9. 2007 • 08:20
10
Šéfdesignér Chris Bangle ve více než pětiminutovém snímku hovoří o novém BMW X6 a jeho designu. Samotný automobil je přítomen ve dvou exemplářích důkladně zakrytých plachtou. K odhalení bavorského crossoveru má dojít až na frankfurtském autosalonu.

Za několik dní se dlouho očekávané BMW X6 představí veřejnosti při své premiéře na IAA. Nový automobil má být větší a sportovnější než současné, již dost velké X5.

Podoba tajemného BMW X6 (E71) postupně krystalizuje. Automobil, který má být v hierarchii bavorských vozů nad řadou X5 (E70), bude využívat její techniku. Hlavní rozdíly? X6 má být sportovnější než X5 a má mít menší světlou výšku, větší šířku, 4,9 m na délku, ale shodný rozvor jako menší sourozenec.

Interiér bude mít i přes značnou délku karoserie, místa pro cestující jen ve dvou řadách, třetí řadu prakticky eliminoval tvar střechy, která se svažuje směrem vzad již od C sloupku. Zadní okno je vzhledem k celkovým rozměrům auta malé, jeho hrana je umístěna vysoko.

V tomto modelu by se měl objevit aktivní diferenciál Dynamic Performace Control, který pomáhá rozdělovat síly na kolech při jízdě v zatáčce nejen při akceleraci, ale i ve chvíli, kdy sundá řidič nohu z plynu.

{videoplayer link="http://www.youtube.com/v/4t3mlzzfTKo" style="auto"}

Související články

Témata
Avatar - sargis
6. 9. 2007 12:30
Re: Hello Mr. Spaceman
Jo, Chris je klasik a vie sa predat. Zaujimavejsie su obrysy druheho auta pod plachtou, zeby uz nova sedmicka?
Avatar - Pekelná Micinka
6. 9. 2007 11:31
Hello Mr. Spaceman
No konečně můžeme zase Kryštůfka vidět naživo. Už sice nedělá božské "geschmack" jako u 6er, ale je plný energie a zdá se, že má co nabídnout. A slyšíte jak je tenhle zastydlý hipík chytrý? Říká vám to jasně: kup tohle, kup tamto, kup... ;-) >:-[] Tak si X6 prostě Coupe!
Články odjinud