Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Bude se nové SUV značky Škoda vyrábět v Rusku?

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 14. 6. 2012 • 19:02
37
Pokud se nepodaří odkoupit pozemek v sousedství kvasinského závodu, je jednou z variant jeho výroba v ruském Nižném Novgorodě.

Nový vůz z kategorie SUV, který bude větší než Yeti, bude mladoboleslavská Škoda možná dovážet z Ruska. Původně plánovaná výroba v Kvasinách na Rychnovsku totiž naráží na chybějící pozemek pro rozšíření závodu. Nový sportovně-užitkový automobil se začne prodávat nejdříve v roce 2014, píše týdeník Ekonom.

Podle týdeníku hledá Škoda náhradní místo na výrobu dalšího vozu kategorie SUV. Pokud se nepodaří odkoupit pozemek v sousedství kvasinského závodu, je jednou z variant jeho výroba v ruském Nižném Novgorodě. Tento závod má podle plánů firmy na konci letošního roku přejít na kompletní výrobu modelu Yeti.

Škoda Auto v Kvasinách již na jaře zastavila zamýšlený výkup téměř 20 hektarů pozemků. Majitel sousedních 2,5 hektaru podle informací MF Dnes žádá příliš vysokou cenu. K rozšíření závodu o lakovnu a prostory k výrobě nových vozů tak nejspíše nedojde.

Ruská strana výrobu nového vozu na export údajně vítá. „Moskva by dodávky vozů Škoda z ruského závodu do Evropské unie považovala za významný úspěch vzájemné spolupráce v automobilovém průmyslu,“ řekl týdeníku Ekonom generální manažer Komory pro hospodářské styky se SNS Václav Petříček.

O záměru vyrábět větší SUV informoval již v listopadu předseda představenstva Škody Winfried Vahland. Pokud bude pro výrobu vybráno Rusko, bude nové SUV po modelu Citigo montovaným v Bratislavě již druhým vozem vyráběným v zahraničí a dováženým do EU.

Témata
Avatar - Jimmy.Floyd
6. 7. 2012 11:41
Re: někdo slušně keca!! ale kdo?
kam se závod může rozšiřovat tak jedině směrem na Rychnov tedy na Lipovku,
udělal jsem si menší mapu a tam jsem se dozvěděl že !!!!!
2,5hektarový pozemek tam nevlastní nikdo!!! jsou tam pouze dva větší co mají 2ha
jeden vlastní pán z Rychnova a ten druhý paní z Prahy ..
Takže si myslím, že nový větší SUV bude vyráběn určitě v Rusku .. a škodovka dělá chudinku že jí každý ubližuje!!
15. 6. 2012 07:34
Re: tak rychlo
Jo a aktuálně se tam dělaj UP, CITIGO a MII, výroba Passatu (možná Golf to si nejsem jistej) už byla stažena stejně tak jako Octavie. Navíc dnež už není zásadní problém vyrábět na jedné lince auta dvou velikostí.
14. 6. 2012 19:06
Re: Český syndrom
Jestli to není spíš tak že plán vyrábět cokoli v ČR už není a chystají nás na to, že se bude postupně výroba stěhovat na východ....
Avatar - Pekelná Micinka
14. 6. 2012 18:23
Re: Business
Vážně seš si jistej, že ti montéři ve škodovce jsou češi? A má to vůbec v dnešní době smysl řešit, není důležitější, kdo kde platí daně?
Avatar - rohYpnol
14. 6. 2012 16:16
Re: Český syndrom
Sorry, ale rád bych se spíš dočkal toho, že výroba zůstala u nás :-!

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku