Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Chevrolet HHR E85: ekologický retro model

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 8. 2. 2008 • 22:41
6
1
Zobrazit náhledy (6)
Chevrolet HHR
Poprvé se Chevrolet HHR představil v roce 1999 na autosalonu v Detroitu a stal se jediným konkurentem pro Chrysler PT Cruiser, který má dnes již své dny sečteny, zatímco retro Chevrolet se představuje v nových verzích.

Klasické pětidveřové provedení pro pětici cestujících debutovalo v sériovém provedení v roce 2002 a o něco později se přidala také verze označená Panel, která představuje dvoumístný dodávkový automobil. V loňském roce se představilo ostré provedení HHR SS, pod jehož kapotou je uložen dvoulitrový čtyřválec, produkující výkon 194 kW (260 k).

Zatím poslední kreací na téma HHR je verze Panel s motorem upraveným pro spalování biopaliva E85, která se představuje na právě probíhajícím autosalonu v Chicagu. Podle tiskových materiálů automobilky Chevrolet se jedná o první model v její nabídce, vybavený čtyřválcem schopným spalovat E85. Model HHR E85 je připraven pro modelový rok 2009 a na severoamerickém trhu bude k dispozici s motory o objemu 2,2 l a 2,4 l. Tyto pohonné jednotky upravené pro spalování E85 mají produkovat o 23 % méně CO2 než jejich benzinové ekvivalenty.

Témata
8. 2. 2008 12:35
Ekológia
Nie je mi jasné, čím vlastne má byžť motor s prebytočným výkonom ekologický...tam, kde kilowatty a tým pádom väčšia spotreba ako je nutná idú len k prospechu luxusu či pohodlia, nemožno s čistým svedomím hovoriť o ekológii.