Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Citroën E-Mehari styled by Courrèges: Plážový elegán (+video)

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 29. 2. 2016 • 14:08
13
1
Zobrazit náhledy (13)
citroen elektromobil novemodely video zeneva2016 citroen elektromobil novemodely video zeneva2016 citroen elektromobil novemodely video zeneva2016 citroen elektromobil novemodely video zeneva2016 citroen elektromobil novemodely video zeneva2016 citroen elektromobil novemodely video zeneva2016 citroen elektromobil novemodely video zeneva2016 citroen elektromobil novemodely video zeneva2016
Koncept připravený pro autosalon v Ženevě si pohrává s materiály v nejrůznějších odstínech bílé barvy, která je poznávacím znamením módní značky Courrèges.

Citroen E-Mehari, který svým jménem i zaměřením odkazuje na populární model Méhari, se představil v prosinci loňského roku a nyní bude na ženevském autosalonu prezentován prostřednictvím konceptu, jehož vznik je výsledkem spolupráce automobilky s francouzským módním salónem Courrèges.

Čtyřmístný elektrický kabriolet se díky tomu může pochlubit jedinečným provedením svého exteriéru i interiéru, kde vládnou odstíny bílé barvy v kombinaci s kontrastními linkami a prvky v oranžové barvě. Vedle barevného provedení se koncept od produkčního E-Mehari odlišuje i absencí zadního ochranného oblouku.

Prostor pro cestující pro zajištění komfortu a zároveň i exkluzivity nabízí čalounění velmi kvalitní bílou kůží na panelech dveří, palubní desce a zadní lavici. Na kůží pokryté podlaze leží bílé koberečky.

Citroën E- Mehari styled by Courrèges má posuvnou střechu a čtyři plnohodnotná místa se zvýšeným sedákem. Pevná střecha z plexiskla vypadá jako pokrytá jinovatkou a cestujícím poskytuje výhled ven z vozu. Přes zadní otevírací víko je přístup do zavazadlového prostoru, do kterého se vejde exkluzivní sada zavazadel, kterou tvoří tři modely z bílé kůže s lemovkou z leskle oranžového vinylu.

Koncept sdílí techniku se sériovým provedením E-Mehari, což znamená, že k jeho pohonu slouží elektromotor, který mu umožňuje dosáhnout maximální rychlosti 110 km/h. V městském provozu tento vůz ujede až 200 km. Dobíjí se na plný výkon za osm hodin přes stojany 16 A za třináct hodin přes domácí zásuvku 10 A.

Související články

Témata
29. 2. 2016 16:29
Tlsťoch
Voči pôvodnému askétovi je tento spuchnutý knedlík vážne hrozný. Asi začnem opäť volať po profesionálnych štylistoch z Talianska, čo stvárajú títo fabrickí "tieždizajnéri", to už snáď nie je možné.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku