Alko kalkulačka

Co byste si měli zjistit před pořízením ojetého vozu

Komerční prezentace Komerční prezentace 16. 4. 2021 • 07:11

Náklady na údržbu jsou při pořízení ojetého auta velkou neznámou. I v případě pečlivé údržby mohou starší komponenty vypovědět službu a nového majitele přes všechnu práci při výběru čekají další náklady. S tím je při nákupu ojetého vozu lepší počítat a v ideálním případě vůz nechat pečlivě prohlédnout u specialisty.

Koupě ojetého auta s sebou nese svá rizika. Hlavním je nejistý stav vozu. Samozřejmostí u poctivých prodejců je dnes možnost prohlídky v servisu dle přání zákazníka, u certifikovaných programů (například ŠKODA Plus) dostane zájemce podrobný přehled o stavu vozu z prohlídky při výkupu, ověření najetých kilometrů a další výhody.

Advertisement

Specialisté vám řeknou více

Nejvíce vám o vašem vybraném voze řeknou v autorizovaném servise. Originální diagnostika a speciálně školení servisní technici dokážou stav vozu zhodnotit nejlépe. Například ŠKODA Auto Česká republika nabízí u aut starších čtyř let do půl roku od zakoupení prohlídku v autorizovaném servise zdarma, bez ohledu na původ vozu. Kromě kontroly stavu běžného opotřebení, potenciální koroze, či těsnosti provozních kapalin udělají i zátěžový test akumulátoru a provedou diagnostiku včetně výpisu paměti závad.

Advertisement

Šeková knížka

Pro vozy ŠKODA starší čtyř let nabízí domácí automobilka ještě další výhody, které majitelům usnadňují servis. Program Šeková knížka zahrnuje zvýhodnění 15 až 20 % na práci i díly při výměně brzd (obložení, kotouče), tlumičů pérování včetně seřízení geometrie, výměnu výfuků, na díly k výměně rozvodů nebo na spojkové sady, lamely, přítlačné kotouče, ložiska a setrvačníky při výměně spojky.

Advertisement

Značkové díly pro klid duše

Kupovat originální náhradní díly může být u starších ojetin neekonomické, proto ŠKODA Auto nabízí řadu Economy. Tyto díly jsou vyrobeny dle technologických standardů s důrazem na maximální kvalitu a bezpečnost, kterou automobilka testuje. Zároveň jsou až o 35 % levnější, než originální díly.

Advertisement

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku