Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Crossover od Mercedesu na bázi Renaultu Clio? Nějak takto by mohl vypadat.

Jan Mička Jan Mička 15. 12. 2015 • 23:46
3
8
Nejmenším modelem Mercedesu je třída A. Kdyby se ale výrobce rozhodl zavítat do třídy malých crossoverů, mohl by výsledek vypadat nějak takto.

Dnešní doba velí vyrábět crossovery. Takové Mitsubishi jim například podřizuje úplně vše a je kvůli tomu ochotno zrušit Lancer, Galant, a až zákazníci ztratí zájem, přestane vyrábět i Pajero. Situace na trhu se nicméně může velmi rychle změnit a na výstavních plochách se objeví vozy, o jejichž existenci nikdo dosud pořádně neuvažoval. Třeba Mercedes-Benz velikosti Renaultu Clio.

V nabídce Mercedesu nepořídíte nic menšího než model A, případně jeho odvozené verze CLA a GLA. To ale přišlo grafikovi jménem Theophilus Chin málo a proto zkřížil karoserie crossoveru GLA a Renaultu Clio. Vzhledem ke spolupráci Daimleru s aliancí Renault-Nissan jeho volbu chápeme, nejsme si však úplně jisti, že to byl dobrý nápad. Mohutné nárazníky, specifické nasávací otvory a dvojice lichoběžníkových koncovek výfuku zkrátka k autu takové velikosti příliš nesedí.

Co přijde příště? Crossover z Twinga? Ano, i o tom se v první polovině letošního roku hovořilo. Crossover postavený na bázi Renaultu Clio už navíc existuje – jmenuje se Captur a přijde nám o dost pohlednější než návrh známého grafika. A bez loga Mercedesu na kapotě se v tomto případě klidně obejdeme.

Témata
16. 12. 2015 09:23
Re: Socka cars od Mercedesu
vzhledem k prodejum to vypada, ze na urovni mensich vozu velmi ziskal a na urovni lux vozu si drzi svoji pozici (v pripade S klasse vsem vypalil rybnik)

jeste neco?
Avatar - Ada je zase tady
16. 12. 2015 08:40
Socka cars od Mercedesu
Řekněte na to WOW. Ostatní vás za to budou mít za blba. :-!

Spíše by mne zajímalo, kolik zákazníků Mercedes za svou spolupráci s rendlíkem nenávratně ztratil.
15. 12. 2015 22:22
Jen teorie
nic neříkající
15. 12. 2015 16:35
Re: GLA
rekl znalec plakatu...
15. 12. 2015 16:35
Re: ukol dne splnen
Zase nějaká malůvka bez jakékoliv hodnoty. Už jsem na ně zde delší dobu alergický, přesto se stále rojí jeden X-TOMI za druhým.

Všechna ta díla od Theophilus Chin, RM Car Design, Applied Arts and Design, Rain Prisk Designs, X-TOMI Design, Virtual Design, Kahn Design a podobných nikdy neopustí počítačová média a jsou k ničemu, po uveřejnění se za nimi ihned zavře voda.

Když už tím chce redakce hluše vyplňovat cenný prostor, navrhuji tyto absolutně zbytečné kreace oddělit do zcela samostatného oddílu nebo je výrazně označit hned v titulku třeba jako virtuální kreace k ničemu, když chci zůstat stále slušný. ;-\

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud