Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Cupra Raval odhaluje více ze své techniky. Těšit se máme na 226 koní

Marek Bednář
Diskuze (2)

Mnichovský autosalon uvítal koncept Cupra Raval, odhalený již dříve v Barceloně. Nyní se však dozvídáme pár střípků o technice chystané novinky, a také, že by měla na trh přijít v roce 2025.

Španělská značka Cupra už před časem odhalila, že z konceptu UrbanRebel se v rámci cesty do produkční verze stane model jménem Raval. Na jaře letošního roku ho ukázala v podobě konceptu bližšího sériové výrobě, ovšem bez detailů o technice. Tento koncept ukázala i na mnichovském autosalonu a už byla podstatně sdílnější.

Překvapení se však nekoná. Již dříve bylo jasné, že raval bude jezdit na platformě MEB Entry, takže hodnoty výkonu a dynamické parametry budou blízko ostatním modelům, které ji využívají. V případě ravalu to znamená 226 koní výkonu, zrychlení na stovku za 6,9 sekundy a dojezd na jedno nabití až 440 km.

Dále víme, že raval je dlouhý 403 cm, což je o nějaké tři centimetry méně než Seat Ibiza. Vyrábět se bude v závodě Seatu v Martorellu a příchod na trh čekejme někdy v roce 2025.

Video se připravuje ...

Do té doby se vůz, který se představil v Mnichově, ještě trochu promění. Podsvícená loga z přídě a zádě dost možná nezmizí, podle šéfdesignéra automobilky Cupra Jorgeho Díeze se evropské předpisy, které dnes takový prvek neumožňují, od roku 2025 změní. Raval nejspíš dostane běžnější vnitřnosti světlometů, než ukazuje koncept, obyčejná zpětná zrcátka a zmizí karbon z okolí nasávacího otvoru v předním nárazníku; přeci jen u takhle malého auta je třeba hrát na cenu, i když je elektrické.

Kolik peněz si Cupra za vůz řekne, je samozřejmě zatím ve hvězdách. Uvádí však, že raval vznikl tak, aby zaujal novou generaci zákazníků, hledající něco „městského, rebelského a 100% elektrického“. Pro alespoň rámcovou představu připomeňme, že Volkswagen u produkční verze konceptu ID. 2all, který má stejný technický základ, slibuje základní cenu pod 600 tisíc korun.

Marek Bednář
Diskuze (2)

Doporučujeme

Avatar - Barry Lyndon
7. 9. 2023 16:39
Re: Prostě sourozenec ID.2
tak minimálně v té tmavé barvě je ten Seat "vošklivej jako noc" :no: :D
6. 9. 2023 18:48
Prostě sourozenec ID.2
Tak doufám, že cena bude pod ID.2, který se mně líbí více. Bude to asi tím, že jsem již starý a toto auto je určeno pro mladé.