Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

DAF podporuje prohlášení o emisích CO2

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 8. 10. 2018 • 23:15
7
Zobrazit náhledy (7)
DAF CF a XF dostanou nové podvozky DAF CF a XF dostanou nové podvozky
Společnost DAF Trucks N.V. podporuje evropský předpis o vykazování emisí CO2 pro vozidla vyrobená po 1. lednu 2019 a zveřejní certifikované hodnoty CO2 v předstihu před zákonnou lhůtou.

Společnost DAF Trucks N.V. již nyní upozorňuje na skutečnost, že od ledna 2019 bude evropská legislativa vyžadovat, aby byla všechna nová nákladní vozidla Euro 6 v provedení 4×2 a 6×2 (s celkovou hmotností nad 16 tun) vyráběna v souladu s prohlášením o emisích CO2.

Další konfigurace vozidel budou následovat v roce 2020. Hodnoty v prohlášení o emisích jsou generovány pomocí nástroje Vecto. Protože jde o jednotný a certifikovaný postup, nový předpis o prohlášení o emisích CO2 umožní dopravcům snadno porovnávat hodnoty emisí CO2 různých typů vozidel i od rozdílných výrobců.

Společnost DAF Trucks N.V. začne vykazovat certifikované hodnoty prohlášení o emisích CO2 v posledním čtvrtletí tohoto roku nejen v potvrzení objednávky, ale také již v průběhu cenové nabídky. To poskytuje dealerům značky DAF možnost s předstihem informovat zákazníky o tom, jaké budou emise CO2 jejich budoucího vozidla.

Hodnoty Vecto jsou vypočítány pro standardní kombinaci tahače a návěsu nebo pro nákladní vozidla s běžnou skříňovou nástavbou. Při výpočtu se využívají standardizované trasy pro tři druhy aplikací a jsou použity certifikované vstupní údaje.

„Cítíme povinnost být co možná nejšetrnější k naší planetě a pečovat o naše budoucí generace. Proto se budeme i do budoucna snažit vyrábět vozidla s ještě menším dopadem na životní prostředí,“ řekl Richard Zink, člen představenstva společnosti DAF Trucks N.V. zodpovědný za marketing a prodej.

„Emise CO2 jsou přímo spojeny se spotřebou paliva, což je jeden z nejvýznamnějších faktorů při pořízení vozidla. Po uvedení nových modelů CF a XF dosáhla společnost DAF úctyhodného 7% zlepšení ve spotřebě paliva a došlo také ke snížení emisí CO2, díky čemuž jsou tato vozidla špičkou v tomto odvětví, “ dodal Richard Zink.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku