Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ferrari vs. koronavirus: Jak se italská karanténa dotkla slavné automobilky?

Ondřej Mára Ondřej Mára 10. 3. 2020 • 02:24
45
Zobrazit náhledy (45)
Ferrari Ferrari Ferrari Ferrari Ferrari Ferrari Ferrari Ferrari Ferrari Ferrari Ferrari Ferrari Ferrari Ferrari Ferrari Ferrari Ferrari Ferrari Ferrari Ferrari Ferrari Ferrari Ferrari Ferrari Ferrari Ferrari Ferrari Ferrari Ferrari Ferrari Ferrari Ferrari Ferrari Ferrari Ferrari Ferrari Ferrari Ferrari Ferrari Ferrari

Ve snaze zabránit šíření nového koronaviru uvalila italská vláda přísnou karanténu na několik oblastí s miliony obyvatel. V jedné z nich ovšem leží i město Maranello, kde sídlí značka Ferrari.

V počtu pacientů s onemocněním Covid-19, které způsobuje nový typ koronaviru, patří Itálii již druhá příčka. Tedy hned za Čínou, odkud se epidemie začala na přelomu roku šířit. Italská vláda proto přijala řadu opatření, včetně uvalení přísné karantény na několik regionů s celkem 16 miliony obyvatel.

Jedním z dotčených regionů je přitom i Emilia-Romagna, kde leží město Maranello – domovská základna automobilky Ferrari. Ta však v tiskové zprávě oznámila, že i navzdory karanténě a přísným bezpečnostním opatřením pokračuje ve „výrobních aktivitách“.

„Ferrari aktivovalo všechna nezbytná opatření, aby umožnilo svým zaměstnancům provádět výrobní aktivity v nejlepších možných podmínkách a současně, v tuto chvíli, potvrzuje kontinuitu provozu. Tato kontinuita je však samozřejmě podmíněna i kontinuitou našich dodavatelů, s nimiž jsme v neustálém kontaktu,“ uvádí tisková zpráva.

„Ferrari se účastní probíhajících jednání s úřady a je připraveno adaptovat bezpečnostní opatření s ohledem na vyvíjející se situaci s vědomím, že ochrana zdraví a zajištění dobrých životních podmínek zaměstnanců je absolutní prioritou.“

Ještě před pátečním uvalením karantény však Enrico Galliera, obchodní šéf Ferrari, v rozhovoru pro britský AutoCar prozradil, že automobilka již přijala některá vlastní opatření k ochraně zaměstnanců a zachování produkce. Kromě jiného tak automobilka například omezila přístup do závodu, což znamenalo i zrušení naplánovaných prohlídek.

Současně také již v pátek prozradil, že automobilka bedlivě sleduje zásobovací řetězce dodavatelů, které však v té době nevykazovaly žádné blížící se potíže. Velkou výhodou Ferrari je ovšem fakt, že se vozy neprodávají na základě jejich dostupnosti, ale na základě objednávkové knihy. Díky tomu Galliera očekává, že bude Ferrari schopné udržet provoz i do budoucna.

Uvalení karantény a omezení cestování by navíc nemělo ovlivnit ani plány závodního týmu Ferrari Formule 1, který se prý stále připravuje na Velkou cenu Austrálie. Část týmu i vybavení už je totiž na místě a samozřejmě zůstává v kontaktu s italskými úřady. Odjezd zbytku týmu by měl proběhnout podle plánu, tedy alespoň pokud automobilka neobdrží jiné instrukce, jak dodává AutoCar.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud