Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Fiat koupil srbskou automobilku Zastava

Dan Vořechovský Dan Vořechovský 7. 1. 2010 • 07:57
24
Italská průmyslová skupina Fiat definitivně uzavřela jednání o převzetí srbské automobilky Zastava a podepsala se srbskou vládou kupní smlouvu.

Italská automobilka Fiat dosáhla se srbskou vládou dohody o prodeji automobilky Zastava, která je jediným srbským producentem vozidel. Dohodu v Bělehradu podepsali viceprezident skupiny Fiat Alfredo Altavilla a srbský ministr hospodářství Mladžan Dankič. Fiat podle dohody získá v automobilce podíl 67 procent, zbývající část si ponechá srbská vláda. Hodnota transakce dosahuje 287,4 milionů dolarů (cca 5,4 miliardy Kč). Polovina částky již byla uhrazena, zbývající část bude doplacena během tohoto roku.

Výrobní kapacity automobilky Zastava budou Fiatem po počátečních investicích zvýšeny na 200 tisíc vozů ročně. Předpokládá se, že v Zastavě se budou vyrábět dva nové modely značky Fiat, které se budou dodávat jak na trhy v Evropě, tak do Spojených států. První dodávky by měly být realizovány v roce 2011.

V Zastavě se dosud vyráběly modely Punto předchozí generace a hatchback Yugo. Oba modely byly primárně určeny pro trhy ve východní Evropě a jejich výroba byla zastavena na konci minulého roku.

Mezi zájemce o Zastavu patřily kromě Fiatu také německý koncern Volkswagen, americký koncern Ford, indická Tata Motors nebo čínská skupina FAW.

Témata
11. 1. 2010 08:52
Re: značka....
Vole, dej si mně na hate list a nereaguj, nejsem na tvoje slinty opravdu zvědavej. Nejsem Jossalito, abych tady s Tebou ztrácel čas...nezajímáš mně ani ty ani IVECO ty píár z blbosti.
Avatar - DRBNUTY
8. 1. 2010 23:39
Re: značka....
Taliani,teda napr. Ferrari sa maju cim chvastat. >:D
8. 1. 2010 21:48
Re: značka....
Berane.. pokud si myslíš, že se mi chtělo na tebe ztrácet čas a psát ti něco sáhodlouhého... tak jen ti sděluji, že tak vysoko bys mít nos vzhledem k tomu co umíš, co si, neměl.

P.S. Pokud se ti ten článek nelíbil, tak stížnosti podej u Iveco Czech Republic, a. s., neboť je to jejich text...
Hezký víkend nerváčku ti přeji...
8. 1. 2010 18:26
Re: značka....
OK, máme dost odlišné zkušenosti i názory. Tím bych to asi uzavřel.
8. 1. 2010 18:26
Re: značka....
Tak tohle sis spíš mohl odpustit Ty, to bylo velmi laciné. Wolff v podstatě cituje delší text o tom, co já napsal níže stručně ve dvou větách. Chce to klid...

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud