Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ford chce v Evropě nabízet víc crossoverů

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 29. 3. 2016 • 16:22
5
6
Ford zvažuje rozšíření své evropské nabídky o modely, které se vydají podobným směrem jako Audi allroad quattro.

Ford of Europe se podle zpráv ze začátku letošního roku připravuje na restrukturalizaci, jejímž cílem je snížení nákladů a zvýšení zisku společnosti. V rámci tohoto plánu má být ukončena výroba některých méně ziskových modelů, ale zároveň můžeme počítat s příchodem novinek.

Barb Samardzich, provozní ředitelka Ford of Europe, v rozhovoru pro Automotive News Europe uvedla, že vidí velký prostor pro vozidla s robustním vzhledem, která sice nejsou SUV, ale stále ještě nabízí pro cílovou skupinu zákazníků podobně atraktivní vzhled.

Pozornost Fordu se tedy vedle SUV zaměří i na vozy, které jsou odvozeny od standardních modelů, od nichž se odlišují především ochrannými plasty karoserie a mnohdy i zvýšeným podvozkem a chytrými elektronickými systémy, pomáhajícími při jízdě v lehkém terénu.

Podle slov Barb Samardzich se tato dobrodružnější provedení mohou rozšířit napříč všemi segmenty. Při použití černého plastového obložení si umí provozní ředitelka Ford of Europe představit i takto upravenou Fiestu.

Zda se takového modelu skutečně dočkáme Barb Samardzich samozřejmě nepotvrdila a nechtěla se vyjadřovat ani k možnému uvedení takto upraveného Mondea.

Na druhou stranu s ohledem na popularitu modelů alltroad quattro, Alltrack nebo Scout značek Audi, Volkswagen a Škoda je poměrně pravděpodobné, že Ford se vydá podobným směrem právě u modelů Focus a Mondeo.

Ford ostatně do této kategorie nevstoupí poprvé. Například v roce 2009 představil pouze pro nizozemský trh určený model Focus X Road.

Témata
29. 3. 2016 14:50
Re: To bude plastové krásy
Asi zacnu nabizet obleceni ve kterem kensky vytrvalec vypada jako kulturista, v Cine to pujde na dracku.
29. 3. 2016 14:45
Je to zlepšení?
Hmm ... ;-\ Ford jde prostě mimo mě. A tohle ve mě tedy větší zájem nevzbudí. I v místním autobazaru je pár Fordů, co je nějak nikdo moc nechce :-!
[odkaz]
29. 3. 2016 14:32
Re: To bude plastové krásy
svet se v pr*el obraci ;-)
29. 3. 2016 13:54
Re: To bude plastové krásy
fabky junior zažijú druhú mladosť
29. 3. 2016 13:35
Re: To bude plastové krásy
Bývaly doby, kdy šedoplastové díly byly v základu a lakované za příplatek. Svět se naruby obrací >:D