Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ford F-600 je novým přírůstkem v nabídce F-Series Super Duty

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 14. 3. 2019 • 09:17
6
Zobrazit náhledy (6)
Ford F-600
Ford v rámci své rozsáhle řady F-Series Super Duty vedle pick-upů nabízí i na čistě užitkové využití připravené modely. Mezi ty patří i novinka s označením F-600.

Ford F-Series Super Duty představuje širokou paletu pick-upů a podvozků s kabinami pro montáže účelových nástaveb. Na nejnižším stupni této řady jako „nejmenší“ stojí F-250 a přes F-350 s F-450 tato řada modelů stoupá k F-550. Nad ní pak stojí modely F-650 a F-750, které jsou největšími užitkovými vozidly značky Ford na severoamerickém trhu.

Pro modelový rok 2020 již nyní Ford představuje nového člena rodiny s označením F-600, jímž tento model dává jasně najevo, že míří do mezery mezi F-550 a F-650.

Ford F-600 sdílí kabinu s F-550, ale má představovat výkonnější alternativu s vyšší nosnosti. K dispozici bude tato novinka s jedním ze tří nabízených motorů, jimiž jsou zážehové vidlicové osmiválce o objemu 7,3 nebo 6,2 litru a přeplňovaný vznětový V8 Power Stroke o objemu 6,7 litru.

Standardem pro všechna provedení bude desetistupňová automatická převodovka. Vedle výběru pohonné jednotky pak má být možné volit mezi verzemi s pohonem pouze zadní nebo obou náprav.

Interiér nového F-600 má své posádce nabízet srovnatelný komfort jako u ostatních zástupců řady F-Series Super Duty. Součástí výbavy je systémy SYNC a Crew Chief pro sledování vozového parku. K dispozici je přídavné topení a možnost dálkového startování motoru.

Ford uvádí, že příjem objednávek na nový F-600 zahájí začátkem roku 2020 a dodávky prvních vozidel zákazníkům se pak mají rozběhnout zhruba v polovině stejného roku.

video

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud