Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ford F-Series Super Duty: Nekopromisní vývojové testy

Michal Fokt
Diskuze (5)
Ford ukazuje, jakým způsobem zkouší odolnost pracovního pick-upu série F modelového roku 2017 v rámci vývojových testů.

Ford začne prodávat Super Duty verzi pick-upu série F modelového roku 2017 někdy na jaře příštího roku, už teď ale ukazuje, že při jeho vývoji inženýři auto vyzkoušeli až "na dřeň". Varianta Super Duty není v rámci modelu imidžovka, ale skutečně pracovní nástroj, určený pro nekompromisní zacházení a tomu odpovídaly i zkoušky.

Což o to, drncání na různých typech povrchů podstupuje na zkušebních tratích každé automobilová novina (model Transit nevyjímaje) v tomto případě ale dostala ložná pick-upu zabrat také použitím specifických typů zátěže, od nosičů skleněných tabulí až třeba po sypače soli. Testy na zkušebních tratích v Michiganu ukázaly, že ačkoli je klasické "efko" dostatečně robustní, pro Super Duty použití je třeba provést určité změny a tak má "pracant" dodatečné výztuhy, nově tvarované panely a využívá odolnější materiály.

S všemožnými pracovními nástrahami se bude F-Series Super Duty s hliníkovým cargo boxem potýkat za asistence motoru V8 6,2 l, V10 6,8 l nebo osmiválcového turbodieselu o objemu 6,7 litru.

Michal Fokt
Diskuze (5)
Avatar - Barrichello
29. 11. 2015 23:15
Re: Njn
Přesně tak, amíci nepodvádí, VW jo. Pokud ta jedna šestka vyprodukuje v reálu emise vyšší jak 400konový V6 s twin trubo, tak asi bude muset být pokutován, že....

to je jak kdyby sis koupil light colu anebo light cafe a ono v light cole bylo 45x víc cukru jak v normálně a v light kafe 20x víc kofeinu >:D >:D >:D
29. 11. 2015 21:28
zatazove testy
som sa pobavil >:D
cakal som nejaky brutal, ale takto sa testuju aj Kie v Ziline >:D
29. 11. 2015 19:51
Re: Njn
Možno to bude tým, že americké motory emisie splňajú, nemecké si musia pomôcť podvodom. Mne je jedno aký objem motora má auto, pokiaľ splní emisné normy tak je to fajn. Americké autá zvyknú aj v reálnej premávke jazdiť za výrobcom deklarovanú spotrebu, nemecké toto nedokážu. Teda dokážu, ale iba v amerike. Tam sa ale nemôžu pochváliť spotrebou 4,5 litra na sto. Bežne majú nemecké dizle v USA deklarovanú spotrebu okolo 6 litrov.A za toľko aj dokážu reálne jazdiť.
Avatar - 4hill
29. 11. 2015 15:32
Re: Njn
Jde jen o prachy.. Pokud se ale přitom přijde na podobné podvody tak jen dobře.