Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ford může využít jméno Mustang i pro další modely

Ondřej Mára Ondřej Mára 18. 11. 2019 • 07:01
25
9
Zobrazit náhledy (25)
Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang

Po pětapadesáti letech od představení první generace ikonického Mustangu se automobilka Ford rozhodla využít světoznámé jméno pro další model – elektrické SUV. A tím to možná neskončí.

Automobilka Ford sice ospravedlňuje použití jména Mustang pro elektrické SUV řadou podobností s tradičním sporťákem, od designu po údajně podobnou jízdní charakteristiku, jenže v očích veřejnosti se s moc velkým pochopením nesetkala, což ostatně potvrzují i výsledky naší ankety. Jenže do budoucna by mohlo být ještě hůř.

Naši britští kolegové z magazínu Autocar totiž naznačují, že by někteří manažeři ve Fordu mohli chtít proměnit jméno „Mustang“ v označení jakési podznačky, která by měla být zaměřena především na výkonné modely.

V současnosti už se tak prý uvažuje o dalších modelech, které by mohly nést označení Mustang. Zatím však máme naprosté minimum informací a tak ani není zřejmé, zda by mělo jít o další čistě elektrické modely ve stylu Mach-E, nebo i nové modely s tradičním spalovacím motorem.

Těmto spekulacím ale nahrává i zhruba rok stará informace, podle které měl Ford svým dealerům prezentovat čtyřdveřový Mustang, jak připomíná web Motor1. Tehdy se mluvilo o novince s karoserií sedan a protáhlou střešní linkou, jaká je typická pro čtyřdveřová kupé. Již tehdy se přitom zdůrazňovalo, že má jít o další projekt vedle elektrického Mach-E.

Podle tehdejších informací měla mít novinka pod kapotou motor V8, přeplňovaný dvojicí turbodmychadel, díky čemuž by se čtyřdveřový Ford Mustang dokázal hravě vyrovnat i evropským rivalům v podobě Porsche Panamera nebo Audi A7 Sportback. Právě to měli být jeho hlavní konkurenti, jak tehdy naznačovaly uniklé informace.

Od té doby už ale o čtyřdveřovém Fordu Mustang nepadlo ani slovo a tak zůstává otázkou, co vlastně Ford s ikonickým modelem zamýšlí. V blízké budoucnosti však bude zajímavé sledovat hlavně výsledky práce na elektrickém SUV Mustang Mach-E, které slibuje pohon pouze zadních i všech kol, výkon od 258 po 337 koní a akceleraci z 0 na 100 km/h pod 8 sekund.

Související články

Témata
19. 11. 2019 11:13
mustang
Jen houšť, pořádně to podojte, přejmenujte celého Forda na Mustang a nemusíte dál řešit nesmysly! :D
Avatar - Jerry.Gunman
19. 11. 2019 00:18
Re: Mustang
Vždycky může být hůř... Takový elektrický Mustang Tranzit, pro rozvoz zboží po městech, s dojezdem 150 km a maximálkou omezenou na (50) km/hod, to teprve bude kauf ;-)
18. 11. 2019 20:32
Mustang nebo Puma...
Manažerům Fordu je to jedno, nacpali by ty jména i na rikšu. Mustang je coupé, Puma také... ty nové crossovery si můžou strčit do míst, kde slunce nesvítí :no:
Avatar - _Karel_
18. 11. 2019 18:45
Re: To je strašný.
:yes: každého managera i politika zajímá jen "dnes".
Avatar - _Karel_
18. 11. 2019 17:40
Mustang
Neutekli do Fordu manažéři že Seatu? Co takhle Mustang Focus? :'-(

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku