Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ford překvapil, ve čtvrtletí vydělal téměř miliardu dolarů

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 3. 11. 2009 • 09:48
14
Ford Motor Company hospodařila ve 3. čtvrtletí s čistým ziskem 997 milionů dolarů (téměř 18 miliard Kč) po ztrátě 161 milionů dolarů před rokem. Výsledky byly podpořeny snižováním nákladů, růstem podílu na domácím trhu a programem šrotovného v USA.

Tržby společnosti meziročně klesly o 800 milionů dolarů na 30,9 miliardy dolarů. Klíčová severoamerická divize vykázala hrubý zisk 357 milionů dolarů. Poprvé od prvního čtvrtletí roku 2005 se tak dostala do černých čísel, napsala agentura AP.

"Naše výsledky za třetí čtvrtletí jasně ukazují, že Ford dělá obrovský pokrok navzdory vleklému poklesu světové ekonomiky," uvedl generální ředitel společnosti Alan Mulally.

Automobilka předpověděla, že v roce 2011 dosáhne "solidního zisku". Firma v celém loňském roce prodělala přes 14,6 miliardy dolarů a celoroční zisk naposledy vykázala v roce 2005. Stav světové ekonomiky se podle automobilky do roku 2011 zlepší, krátkodobé vyhlídky však "zůstávají celkem nejisté".

Agentura Moody's Investors Service na výsledky reagovala tím, že Fordu a jeho finanční divizi zvýšila ratingy o jeden stupeň z Caa1 na B3. Odvolala se přitom na snižování nákladů v koncernu a rostoucí podíl na trhu. Moody's dodala, že divizi Ford Credit může zvýšit rating znovu.

Ještě předtím oznámila Fitch Ratings, že zlepšila ratingový výhled skupině i její finanční divizi ze stabilního na pozitivní. Uvedla stejné důvody jako Moody's s poznámkou, že se prodej aut v příštím roce asi příliš nezvýší. Ford má v současnosti od Fitch podřadnou známku CCC, která je sedm bodů pod investičním stupněm.

Ford se nyní podobně jako další automobilky potýká s negativním dopadem světové hospodářské a finanční krize na poptávku. Firma však odolává krizi lépe než její domácí rivalové General Motors a Chrysler, kteří museli požádat o státní pomoc a po určitou dobu využívat bankrotovou ochranu před věřiteli.

Ford však na své cestě k oživení nadále čelí překážkám. Zaměstnanci společnosti minulý týden odmítli předběžnou dohodu firmy s odborovým svazem United Auto Workers, která měla automobilce pomoci snížit náklady a posílit konkurenceschopnost na domácím trhu.

Témata
Avatar - T613
4. 11. 2009 13:12
Re: Bacha na výtahy!
tak v tom se shodnem ;-)
4. 11. 2009 13:00
Re: Bacha na výtahy!
no uznej, to švihácké zapuštění zadního kola pod karoserii :yes:

jednoho sedana téhle generace jsem kdysi potkával v Prágu, bohužel je už pár let ticho po plešině.

A ta předcozí hranatá generace z 80tých let byla sice víc mačo nigga gangsta kůl, ale toto je taky moc moc fajnový :-!
Avatar - T613
4. 11. 2009 10:40
Re: Bacha na výtahy!
[odkaz] ideální plenkovágn :-)
4. 11. 2009 09:39
Re: Bacha na výtahy!
Crown Victoria spolu so svojou dvojičkou Mercury Grand Marquise (dúfam že som to napísal správne) sú bomba, posledné (no možno ešte vtedajší Chevrolet Caprice) pravé americké križníky. Presne po takom som prahol, ale v slušnom stave boli hodne drahé. Nakoniec sme narazili na Pontiaca z 81, vtedy boli eště všetky autá hranaté takže OK :yes: >:-[]
3. 11. 2009 19:17
Re: Bacha na výtahy!
Ford Confirms European Mk.III Focus for North America
[odkaz]

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud