Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Fotograf našel na Kubě starý Mercedes Gullwing za miliony dolarů

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 29. 12. 2014 • 23:47
70
13
Zobrazit náhledy (70)
Mercedes-Benz Mercedes-Benz Mercedes-Benz Mercedes-Benz Mercedes-Benz Mercedes-Benz Mercedes-Benz Mercedes-Benz Mercedes-Benz Mercedes-Benz Mercedes-Benz Mercedes-Benz Mercedes-Benz Mercedes-Benz Mercedes-Benz Mercedes-Benz Mercedes-Benz Mercedes-Benz Mercedes-Benz Mercedes-Benz Mercedes-Benz Mercedes-Benz Mercedes-Benz Mercedes-Benz Mercedes-Benz Mercedes-Benz Mercedes-Benz Mercedes-Benz Mercedes-Benz Mercedes-Benz Mercedes-Benz Mercedes-Benz Mercedes-Benz Mercedes-Benz Mercedes-Benz Mercedes-Benz Mercedes-Benz Mercedes-Benz Mercedes-Benz Mercedes-Benz Mercedes-Benz Mercedes-Benz Mercedes-Benz Mercedes-Benz Mercedes-Benz Mercedes-Benz Mercedes-Benz Mercedes-Benz Mercedes-Benz Mercedes-Benz Mercedes-Benz Mercedes-Benz Mercedes-Benz Mercedes-Benz Mercedes-Benz Mercedes-Benz Mercedes-Benz Mercedes-Benz Mercedes-Benz Mercedes-Benz Mercedes-Benz Mercedes-Benz Mercedes-Benz Mercedes-Benz Mercedes-Benz
Automobilový fotograf Piotr Degler se po měsíci cestování Kubou dopátral vysněné trofeje každého sběratele automobilových veteránů - legendárního sportovního kupé Mercedes-Benz 300 SL Gullwing Coupé.

Fotograf Piotr Degler objevil na Kubě Mercedes-Benz 300 SL Gullwing Coupé, jehož hodnota může na trhu po renovaci dosahovat milionu dolarů nebo více. Dávno opuštěný a polorozpadlý vůz našel po týdnech hledání mezi šrotem a odpadky u silnice, zastíněný listy banánovníku. Jeho fotografii Degler umístil na čestné místo svého kalendáře na téma starých automobilů na Kubě.

Degler se dozvěděl o legendě, podle níž někdo viděl na Kubě Mercedes-Benz 300SL Gullwing Coupé, a vydal se jej hledat. Svou cestu po ostrově zdokumentoval v kalendáři Carros de Cuba 2015. Tucet fotografií aut a lidí kolem nich vybral z celkem 25.000 fotografií, které pořídil za měsíc putování, při kterém urazil více než 3000 kilometrů.

"Našel jsem na svých cestách po Kubě řadu skrytých pokladů - třeba Hispano-Suiza - ale Gullwing mi unikal až do jednoho z posledních dní před plánovaným koncem cesty," řekl Degler webu Classic Driver. "Když jsem jej našel, strávil jsem celý den jeho fotografováním, pak jsem si ale uvědomil, že noční záběr by mohl být vhodnější. Nález toho auta byl nepopsatelným zážitkem," dodal.

Kubánské ulice a silnice brázdí desetitisíce automobilových veteránů, zejména amerických "korábů silnic" ze 40. a 50 let, které jejich majitelé neustále opravují, leští a vylepšují z domácích zdrojů. Kuba po revoluci roku 1959 zakázala dovozy aut ze Západu, což vydrželo až do počátku letošního roku. Americký prezident Barack Obama nyní chystá ukončení embarga a normalizaci vztahů, což zřejmě přiláká do Havany a dalších měst Kuby množství amerických nadšenců do poválečných veteránů.

Mezi záplavou starých fordů a chevroletů se dají na ulicích Kuby najít i některé vzácné luxusní vozy, vlastněné kdysi podnikateli, kteří po nástupu Fidela Castra k moci z "ostrova svobody" utekli. Hledání takových exemplářů je oblíbeným koníčkem řady návštěvníků Kuby.

Související články

Témata
30. 12. 2014 16:21
Re: Fotografiie ?
To už je tvůj problém. Ale nepiš lži, že tady ta fotka není. Když už, tak jsi měl napsat něco jako "do galerie jste měli dát tu fotku ve větším a vykašlat se na ty ostatní, co se k tomu vraku nevážou". Řada lidí ale na pěkné starouše po renovaci koukne.
30. 12. 2014 13:55
Re: Polorozpadlé? Rozpadlé!
Vzhledem k tomu, že MB nechá sešrotovat sebedokonalejší repliku, tak i vrak v takovémto stavu je velmi hodnotný kus.
30. 12. 2014 11:40
Re: Embargo
To mělo být decentní označení životní reality na Kubě ... rozhodně bych za to nevinil pouze Fidela, ale právě američany, kdy díky embargu Kubánci mají maximálně to, co si sami vyprodukují. Ono je to podobné, jako snažit se zničit Rusko tím, že na něj uvalím embargo ... myslet si, že "zavřením kohoutků" tu či onu zemi donutím k pokoře a že se připlazí a poprosí o milost je hoodně naivní... u Kuby se to nepodařilo ani za 50 let, takže konečně někdo začíná uvažovat o ukončení, jelikož kýžený cíl to stejně nesplnilo.

Kubánci se naučili žít s tím co mají a samozřejmě s tím co jim vedení jejich země povolí - ale to už je trochu jiný příběh.
Každopádně, BĚŽNÍ KUBÁNCI si před Fidelem nežili lépe, také proto dokázali v tomto režimu fungovat takhle dlouho, tedy dodnes, protože zkrátka nemají z vlastní zkušenosti možnost srovnání.
Pro někomu stačí ke spokojenému životu chatrč, někomu nestačí vila s vyhřívaným záchodovým prkénkem - takže nelze měřítkem američanů či středoevropanů hodnotit životní úroveň Kubánců.

Ad Fidel - můj osobní názor je, že ten si jako prase v žitě nežije, nýbrž, že už je po něm, ale dobře, teď si žije jako prase v žitě Raúl.

To co popisuješ je dnes poměrně běžná (bohužel) sexuální turistika. To není otázka jen Kuby, že když se ve vesnici objeví pracháč, koupí si cokoli bez ohledu na věk či pohlaví. Navíc ruku na srdce - v některých míste naší vlasti, případně na východním Slovensku to byť v menší míře - funguje taky.
Avatar - eXp10it
29. 12. 2014 20:18
Re: Polorozpadlé? Rozpadlé!
Auto je podle fotografie v takovém stavu že se z něj dá vyrobit ne jedno, ale rovnou dvě či více renovovaných veteránů. Co na tom záleží jestli bude nových dílů 97nebo 99%.
29. 12. 2014 17:14
Re: Embargo
Nevím,co si představuješ pod pojmem "není to život úplně easy",ale mi toto slovní spojení situaci na Kubě moc nepřipomíná,hlavně když vím,že si tam i čeští sexuchtiví turisté kupují každý den své dovolené jakoukoliv ženskou i dorostenku za pár dolarů a to nikoliv profesionálku ale opravdu doslova každou.To jsou ty výdobytky slavného revolucionáře Fidela,který si sám žije jak prase v žitě,zatímco běžní Kubánci žijí v strašlivé bídě.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku