Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Furion Motorcycles připravuje jednostopý hybrid s motorem Wankel

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 11. 5. 2017 • 16:01
9
Zobrazit náhledy (9)
Abarth Abarth Abarth Abarth
Francouzská společnost Furion Motorcycles pracuje na motocyklu, jenž svým designem plně zapadá do současné módy, ale v případě techniky se vydává vlastní nepříliš probádanou cestou.

Svět motocyklů je poměrně konzervativní a vedle tradičních jednoválců, dvouválců, tříválců, čtyřválců a pár šestiválců se v něm jako pohonná jednotka v posledních letech snaží prosadit elektromotory.

Společnost Furion Motorcycles chce ovšem nabídnout alternativu v podobě stroje s hybridním pohonným systémem, jenž využije kompaktní motor Wankel v kombinaci s elektromotorem.

Francouzská firma není první, která hodlá použít rotační motor v motocyklu, vždyť stačí vzpomenout například na sériové stroje Herkules W 2000 či Suzuki RE-5 ze sedmdesátých let nebo modely Classic, Commander a F1 slavné britské značky Norton z osmdesátých a devadesátých let.

Furion Motorcycles ovšem spojí dvoukomorový motor Wankel o objemu 2x327 cm3, výkonu 92 kW (125 k) při 9000 min-1 a točivém momentu 105 N.m při 6000 min-1 s elektromotorem o výkonu 40 kW (55 k) a točivém momentu 100 N.m. Celkový výkon stroje má být podle materiálů společnosti 132 kW (180 k) a nejvyšší hodnota točivého momentu má být 205 N.m.

Hybridní pohonné ústrojí bude spolu se šestistupňovou převodovkou zavěšeno v trubkovém rámu stroje s rozvorem kol 1435 mm, celkovou délkou 2095 mm, výškou sedla 810 mm a pohotovostní hmotností 209 kg.

Samozřejmostí mají být špičkové komponenty podvozku se stavitelnými tlumiči vpředu i vzadu, brzdový systém s kotouči o průměru 310 mm vpředu v kombinaci se čtyřpístkovými třmeny a 17palcová kola.

Furion Motorcycles předpokládá, že jejich stroj nabídne špičkové jízdní výkony, které okoření netradiční zvukový projev použitého pohonného ústrojí.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku