Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Hoversurf Scorpion-3 je motorka, která se skutečně vznáší!

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 20. 2. 2017 • 10:12
2
2
Společnost Hoversurf pracuje na vývoji stroje, který na první pohled vypadá jako létající motorka, ale ve skutečnosti je to vlastně jednomístná kvadrokoptéra.

Společnost Hoversurf s hlavním sídlem v San Franciscu a pobočkou v Moskvě se věnuje vývoji dopravních dronů a podobně jako například Uber nebo nová divize Airbus Group pojmenovaná A3 s projektem Vahana chce i ona nabídnout kompaktní létající stroj pro osobní dopravu.

S ohledem na stále větší popularitu kvadrokoptér a jejich rozšíření od zábavných hraček pro děti až po využití ve službách policie se pustila do vývoje stroje právě této koncepce. Její plně funkční prototyp Scorpion-3 není vlastně ničím jiným než velkou kvadrokoptérou.

Hoversurf Scorpion-3 se malým kvadrokoptérám nepřibližuje pouze svými čtyřmi vrtulemi, ale i pohonem, který zajišťují elektromotory. Stroj, na němž jeho pilot sedí podobně jako na motocyklu, může být ovládat i na dálku.

V současnosti tento prototyp podle dostupných informací unese až 125 kg, je schopen dosáhnout rychlosti 60 km/h a kapacita jeho baterií mu umožňuje zůstat ve vzduchu po dobu 15 minut.

Prozatím je Scorpion-3 pouze vývojovým prototypem, ale společnost Hoversurf chce již v příštím roce nabídnout model s uzavřenou kabinou a možností autonomního řízení, který využije výsledky z provozu tohoto prototypu a bude možné jej nasadit například jako létající taxi.

Témata
21. 2. 2017 17:55
Re: Super!
Přesně :-) napadlo mě to samý. Vypadá to hrozně nebezpečně, ale asi by to zachranily nějaký kryty, nebo tak.
20. 2. 2017 19:13
Super!
S timle uz clovek nepotrebuje sve vlastni nohy...
Proto nebude problem, kdyz mu je ty 4 vrtule amputujou. :-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud