Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Hyundai Nuvis: Koncept pro autosalon v New Yorku

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 2. 4. 2009 • 03:36
1
10
Korejská automobilka Hyundai si pro letošní autosalon v New Yorku připravila nový koncept crossoveru, jehož první fotografii zveřejňuje týden před premiérou.

Autosalon v New Yorku otevře své brány 10. dubna a poslední návštěvníci jej opustí 19. dubna. Na svůj stánek se bude automobilka Hyundai snažit přilákat návštěvníky nejen za pomoci sériových typů, mezi nimiž jsou stále nejatraktivnější modely řady Genesis, ale jednou z hvězd se stane i zcela nový koncept.

Hyundai prozatím vydalo velmi strohou tiskovou informaci, kterou doplňuje jedna fotografie, odhalující linie vozu. Novinka pojmenovaná Nuvis je v pořadí jedenáctým konceptem kalifornského designérského centra korejské automobilky a má představovat zástupce nové generace crossoverů.

Podle neoficiálních informací má být koncept vybaven jedním párem vzhůru výklopných dveří, umožňujících pohodlný přístup na přední i zadní sedadla.

Související články

Témata
2. 4. 2009 23:49
Re: Nuvis
Jestli myslíš ten "grill", vypadá to, že Hyundai dál rozvíjí žebrování z Genesis. Psychologicky bych myslím řekl, že jak Hyundaii a Kie roste sebevědomí, přidávají na razanci výrazu i velikosti těch předních mříží. Kia se svým VG už ve "vizi" ke konceptu mluví rovnou o tom, že to má vyjadřovat "tlamu řvoucího tygra"(!). No vida, po drakovi obtištěném na Soulu tu máme další asijské mytologické zvíře. Docela velká vzdálenost od doby, kdy jako vrchol odvahy měli na kufru logo s tovární střechou a komínem. Jo, to VG vypadá takhle: [odkaz] - prostě, už je připravené vyjet na silnici (v Koreji od září 2009).
2. 4. 2009 17:20
Re: Nuvis
No, ony tam ty "racčí křídla" stejně asi nezůstanou. Těžko říct, jestli si na tom Hyundai jen nezkouší nové prvky designu. Zatím to vypadá, že většině Američanů bude ke štěstí stačit dokoupit si tovární kit na Genesis kupé. BTW: pro chudé excentriky se chystá v kalifornském design centru nová generace Tiburonu/Coupe. Vychází z Velosteru, takže má být o dost menší než stávající Coupé, lehčí, víc eko, s malými (?) motory. Veloster vypadal takhle, pamatujete? [odkaz]
Pro staříky jsou tyhle pekáčky stejně nízké, museli by z nich vystupovat jedině přes mechanickou ruku >:D
Mimochodem, zdá se, že od doby, co Joel Piaskowski dezertoval od Hyundaie America k Mercedesu, začíná se design amerického střediska Hyundaie chovat docela k světu. A taky se mi zdá, že Hyundaii i Kie prospívá vnitroskupinová konkurence.
Avatar - T613
2. 4. 2009 13:34
Re: Nuvis
to vypadá dobře :yes:
ale starší generace bude brblat
2. 4. 2009 12:37
Re: Nuvis
Peknéééé, díky. ;-)
2. 4. 2009 12:27
Re: Nuvis
Tady jsou nějaké fotky, užijte si je :-) : [odkaz] a ještě [odkaz]

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud