Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

I z nevelké Dacie Dokker může být zajímavý obytňák. Tenhle je na prodej v Německu

Jan Zajíc Jan Zajíc 10. 11. 2021 • 09:37
19
3
Zobrazit náhledy (19)
Dacia Dokker Alpincamper Dacia Dokker Alpincamper Dacia Dokker Alpincamper Dacia Dokker Alpincamper Dacia Dokker Alpincamper Dacia Dokker Alpincamper Dacia Dokker Alpincamper Dacia Dokker Alpincamper Dacia Dokker Alpincamper Dacia Dokker Alpincamper Dacia Dokker Alpincamper Dacia Dokker Alpincamper Dacia Dokker Alpincamper Dacia Dokker Alpincamper

I když Dacia Dokker není vyloženě velké auto, jako osobní dodávka nabízí docela dost prostoru. Napadlo by vás ale udělat z ní obytný vůz?

Německou společnost Alpincamper ano. Svoje řešení nyní majitelům Dacie Dokker nabízí za 7.830 eur, tedy v přepočtu za asi 197 tisíc korun.

Firma přitom do 4,36 metru dlouhého vozu (pro srovnání: Dokker je prakticky stejně dlouhý jako kompaktní hatchback Škoda Scala) zvládla umístit obytný prostor pro dvě osoby. Obětí přestavby se však stala zadní sedadla, obytný Dokker je tak výhradně dvoumístný.

V obytném prostoru najdeme rozkládací pohovku, kterou lze snadno přeměnit na dvoulůžko. Na druhé straně pak přibyl kuchyňský kout s plynovým vařičem, malým skládacím stolkem a úložným prostorem. Úložné prostory poskytuje také zmíněná rozkládací pohovka.

Cestovatelé si ovšem nějak musejí vyřešit vodu, hygienu a toaletu. Jde tak spíše víc o "kempovací auto" nebo "pojízdný stan" než o klasický obytňák.

Společnost každopádně za příplatek nabízí ještě druhou baterii, solární modul nebo nezávislé topení.

Jestli se vám Dokker s obytnou vestavbou líbí, pak by vás mohlo zajímat, že výrobce aktuálně prodává jeden hotový kus. Dacia s pouhými 30 km na odometru a s 1,6litrovým zážehovým motorem o výkonu 75 kW pod kapotou je k mání za 21 tisíc eur, což je v přepočtu asi 530 tisíc korun.

Související články

Témata
10. 11. 2021 22:10
Re: Nové dno
Zase robíš neplechu, ty úbohý retard?
10. 11. 2021 20:10
Nové dno
"Článok" na 20 riadkov. Pán redaktor sa prekonal v dosahovaní nového dna svojej práce. Nula z 10 bodov. Ja by som sa na jeho mieste hanbil pod tento odpad podpísať.

Ešteže mi dnešnú náladu spravil článok pána Dragouna. Jeho články sú pre zmenu ako balzam na dušu.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud