Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

I Dacia Dokker může být obytné auto. Jak se vám líbí španělská přestavba?

David Bureš David Bureš 29. 6. 2021 • 06:44
36
Zobrazit náhledy (36)
Dacia Dokker Camperiz Dacia Dokker Camperiz Dacia Dokker Camperiz Dacia Dokker Camperiz Dacia Dokker Camperiz Dacia Dokker Camperiz Dacia Dokker Camperiz Dacia Dokker Camperiz Dacia Dokker Camperiz Dacia Dokker Camperiz Dacia Dokker Camperiz Dacia Dokker Camperiz Dacia Dokker Camperiz Dacia Dokker Camperiz Dacia Dokker Camperiz Dacia Dokker Camperiz Dacia Dokker Camperiz Dacia Dokker Camperiz Dacia Dokker Camperiz Dacia Dokker Camperiz Dacia Dokker Camperiz Dacia Dokker Camperiz Dacia Dokker Camperiz Dacia Dokker Camperiz Dacia Dokker Camperiz Dacia Dokker Camperiz Dacia Dokker Camperiz Dacia Dokker Camperiz Dacia Dokker Camperiz Dacia Dokker Camperiz Dacia Dokker Camperiz

Obytná Dacia Dokker nabízí vše potřebné pro kempaře, postel pro dvě osoby, chemický záchod nebo ledničku.

Obytné automobily zažily v posledních letech nebývalý boom, zřejmě i díky covidu se nezávislé cestování s lůžkem na kolech stalo populární, díky čemuž roste zájem jak o půjčovny karavanů, tak samotné automobily. Přibývá tak různých úprav, které umí udělat kempovací auto i obyčejného vozu. Španělská společnost Camperiz tak nyní třeba nabízí přestavbu populární osobní dodávky Dacia Dokker.

Právě její bohatý vnitřní prostor se ukázal jako ideální pro přestavbu, levný základ navíc pomohl snížit cenu na minimum. Přestavba totiž vyjde jen na 19.995 eur, což je nějakých 510.000 korun, což je u takové úpravy atraktivní cenovka.

Obytná osobní dodávka rumunské značky přitom díky přestavbě od firmy Camperiz nabízí vše podstatné, co byste od takového druhu automobilu očekávali. Základem je samozřejmě „kuchyňka“, umístěná v zavazadelníku, v níž se nachází nejen různé odkládací prostory, ale také třeba maličký dřez, plynový sporák nebo lednička o objemu 30 litrů. To ale není všechno, v kempingové výbavě nechybí ani chemický záchod a sprcha. Moduly jsou přitom vyjmutelné, a tak mohou být používány opravdu jen v případě cesty na dovolenou.

Co se týče spaní, k dispozici jsou dvě místa. Buď je tady matrace sklopná přes sedadla, na kterou se s jejími rozměry 120 x 190 cm mohou vejít i dvě osoby (pokud se rády tulí), případně za příplatek ještě stan na střeše. Přístupný je pomocí žebříku, přičemž i do něj se vejdou dvě osoby. Může se to hodit, protože upravený Dokker si uchovává pět míst k sezení.

Camperiz prezentuje přestavbu Dacia Dokker prostřednictvím verze Stepway, což naznačuje, že úprava má být vhodná i pro dobrodruhy, kteří se nebojí nezpevněných cest. Pod kapotou prezentovaného exempláře pak pracuje osvědčená naftová patnáctistovka s výkonem 70 kW.

Pokud by vás pak nabídka obytné Dacie nezaujala, vězte, že Camperiz nabízí obdobné přestavby také pro Volkswagen Caddy, Mercedes Vito nebo Ford Custom.

Doporučujeme

Témata