Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Iveco Bus – Vysoké Mýto: Modernizace

Petr Dalecký Petr Dalecký 28. 7. 2018 • 09:20
5
Rostoucí počet vyrobených autobusů Iveco v továrně ve Vysokém Mýtě si vyžádal úpravy svařovny a dalších provozů.

Inovace několika pracovišť ve výrobním závodě společnosti Iveco Czech Republic probíhaly postupně. Jejím završením byla instalace nové svařovací linky, neboť svařovna do nedávné doby pod tíhou rostoucí výroby nemohla splnit všechny požadavky.

Otevření nové svařovny proběhlo 8. března a tím byla završena hlavní modernizace několika klíčových pracovišť. Výsledkem je zvýšení výrobní kapacity a větší flexibilita továrny s možností vyrábět také nový model Evadys.

Nejvýznamnějším projektem se stala přestavba hlavní svařovny, kde vznikla nová linka pro model Evadys a pro všechny délkové varianty vozidel Crossway Low Entry, včetně plynové verze Crossway Natural Power a třínápravového modelu Crossway LE o délce 14,5 m.

Modernizace svařovny začala v lednu loňského roku. Hlavní práce skončily v srpnu. Pak postupně nabíhala výroba nových modelů. Do února letošního roku probíhaly dokončovací práce. Přestavba se odehrávala za plného provozu, protože loňský rok byl z hlediska množství vyrobených vozidel rekordní. Produkce 4104 autobusů znamenalo nejvyšší výrobu v celé historii vysokomýtské továrny.

„Svařovna autobusů je kvůli nízké opakovatelnosti výroby stále založena na ručním svařování, přesto se nám daří postupně nasazovat svářecí roboty. Nyní máme v provozu devět robotizovaných pracovišť a letos přidáme další dvě,“ říká Jiří Vaněk, generální ředitel společnosti Iveco Czech Republic.

Několik nových robotů bylo instalováno také v lakovně, která je další modernizovanou částí výroby. Zde došlo například k instalaci nové pece kataforézy a úpravě linky pro dostřik podvozku. Další novinku tvoří přemístění a modernizace odmašťovací a fosfátovací linky.

Změny se netýkají jen vnitřních prostor závodu. V rámci úprav okolí vzniklo hned několik nových logistických ploch. Součástí projektu bylo i vybudování nového parkoviště pro zaměstnance s kapacitou téměř 600 míst. Společnost Iveco Bus nepřetržitě investuje jak do technologie, tak do průmyslových zařízení a rozvoje výrobního závodu ve Vysokém Mýtě, který je největším výrobcem autobusů v Evropě.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud