Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Jeep v osmiválci nevidí budoucnost, bude ho postupně nahrazovat

24. 4. 2022 • 06:59
48
25
Zobrazit náhledy (48)
Jeep Grand Cherokee Jeep Grand Cherokee Jeep Grand Cherokee Jeep Grand Cherokee Jeep Grand Cherokee Jeep Grand Cherokee Jeep Grand Cherokee Jeep Grand Cherokee 4xe Jeep Grand Cherokee 4xe Jeep Grand Cherokee 4xe Jeep Grand Cherokee 4xe Jeep Grand Cherokee 4xe Jeep Grand Cherokee 4xe Jeep Grand Cherokee 4xe Jeep Grand Cherokee 4xe Jeep Grand Cherokee 4xe Jeep Grand Wagoneer L Jeep Grand Wagoneer L Jeep Grand Wagoneer L Jeep Grand Wagoneer L Jeep Grand Wagoneer L Jeep Grand Wagoneer L Jeep Grand Wagoneer L Jeep Grand Wagoneer L Jeep Grand Wagoneer L Jeep Grand Wagoneer L Jeep Grand Wagoneer L Jeep Grand Wagoneer L Jeep Grand Wagoneer L Jeep Renegade e-Hybrid Jeep Renegade e-Hybrid Jeep Renegade e-Hybrid Jeep Renegade e-Hybrid Jeep Renegade e-Hybrid Jeep Renegade e-Hybrid Jeep Renegade e-Hybrid Jeep Renegade e-Hybrid Jeep Renegade e-Hybrid Jeep Compass e-Hybrid Jeep Compass e-Hybrid Jeep Compass e-Hybrid Jeep Compass e-Hybrid Jeep Compass e-Hybrid

Downsizing a elektrifikace s tím spojená se týká také automobilky z amerického Toleda. Motorům HEMI V8 tak pravděpodobně zvoní hrana.

Nový Jeep Grand Cherokee dorazil do Evropy teprve letos. Již v únoru evropské zastoupení Jeepu možná mnohé zaskočilo, když pro starý kontinent oznámilo pouze jedinou motorizaci - 4xe. Pod tímto označením se skrývá plug-in hybridní pohonné ústrojí v kombinaci 2,0litrového zážehové čtyřválce se dvěma elektromotory a kombinovaným výkonem 280 kW (380 koní) s točivým momentem 637 Nm. 

V USA Grand Cherokee nadále nabízí také zážehové motory 3.6 V6 (219 kW) a 5.7 V8 HEMI (268 kW). Zmíněný osmiválec HEMI má však podle vyjádření samotného Jeepu na kahánku i na domácím trhu. “Tenhle motor stále milujeme a budeme se ho držet tak dlouho, dokud bude dávat smysl jak z finančního hlediska, tak z hlediska emisních norem,” prohlásil vedoucí globálního marketingu značky Jeff Elsworth. “Na některých trzích a zejména v USA jsme stále osmiválec drželi. Realita je však taková, že plug-in hybrid se stal žádanější pohonnou jednotkou.

Zdá se tak být logické, že Jeep vidí cestu v elektrifikaci. Ta se však nebude týkat jen zmíněného modelu Grand Cherokee. Ostatně, v Česku najdeme plug-in hybridy pod označením 4xe také u modelů Compass, Renegade nebo Wrangler. Nejlevněji z této nabídky pořídíte Jeep Renegade v motorizaci 1.3 Turbo PHEV s výkonem 140 kW (190 koní) v akční ceně od 939.000 Kč včetně DPH.

Šéf značky Jim Morrison na nedávném autosalonu v New Yorku reagoval na otázku ohledně návratu výkonné varianty Trackhawk následovně: “Netuším. Může to být Electrichawk? Nová generace Grand Cherokee bude mít určitě výkonný model, osmiválec však mít nebude.

Jim Morrison následně sdělil, že automobilka do roku 2025 plánuje zařadit plug-in hybridní ústrojí (4xe) do všech modelů. U větších modelů by mělo dojít k párování elektromotorů s nedávno představeným šestiválcem Hurricane. V kombinaci s elektromotory by mohl poskytovat až 700 koní. Jeep Grand Cherokee Trackhawk měl motor 6.0 V8 HEMI s výkonem 522 kW (710 koní). Pokud se dočkáme nového Trackhawku, může dostat zmíněnou variantu plug-in hybridního ústrojí s novým šestiválcem Hurricane.

Autor: Dominik Kovář

Doporučujeme

Témata
26. 4. 2022 07:05
Re: Osmiválce je škoda
Zajimava ideologie. Takze kdyz nejezdim na baterky, tak se chovam neekologicky a nezodpovedne? Kdyz jezdis modernim novym autem, tak to srovnavas s nekym kdo si na starym dieselu vykucha dpf? To je za me diametralne odlisne jet s novym hybridem na spalovak, ktery nevypousti zadny zasadni skodliviny nebo starym dieselem s vykuchanym vyfukem.
25. 4. 2022 20:11
Re: Osmiválce je škoda
.... když něco nafasuješ jako služební tak je ti jedno skoro všechno.... co je to za argument? a když to nabíjíš a jezdíš po městě, chováš se ekologicky, tzn. odpovědně, vůči ostatním lidem ve městě.... samozřejmě nemusíš řešit ani to.... třeba někoho rajcuje jezdit dýzlem s vykuchaným DPF kolem dětského hřiště.... co já vím....
Avatar - Barrichello
25. 4. 2022 16:15
Re: Pokud ma ten novy radovy sestivalec....
Nerozumím řeči tvého kmene :-)
Avatar - Barrichello
25. 4. 2022 16:14
Re: Osmiválce je škoda
Myslím, že u toho by si zákazníci rádi připlatili i ty emisní pokuty, pošahané.
25. 4. 2022 13:45
Re: Osmiválce je škoda
Ja jsem nekde slysel, asi pred pul rokem, ze Hellcat taky bude koncit…