Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Jeep Wrangler přijde o tuhé nápravy, kvůli hmotnosti

Jan Mička Jan Mička 29. 10. 2013 • 15:49
9
Nová generace Jeepu Wrangler by měla být uvedena v roce 2016, dle současných zpráv však přijde o svůj charakteristický prvek.

Jeep Wrangler se dá právoplatně považovat za nejvýraznější model značky. Zájem o něj je tak vysoký, že automobilka nestíhá pokrývat poptávku. Poslední modernizace proběhla v roce 2006, což je v rámci života vozu skutečně dlouho. V souvislosti s připravovanou novou generací, která se má objevit v roce 2016, však přichází krutá rána pro všechny pravověrné fanoušky. Nový Wrangler totiž pravděpodobně přijde o charakteristické tuhé nápravy, aby vyhověl novým ekologickým normám.

Důvodem zahození lety osvědčeného systému je jeho vysoká hmotnost. Jak je známo, každé kilo navíc zvyšuje spotřebu paliva a produkci emisí, což je v současnosti zcela nežádoucí. Nová generace Wrangleru by tedy mohla disponovat pohonem quadra trac, který využívá Jeep Grand Cherokee. To by znamenalo definitivní konec chlapácké páky vedle voliče převodovky a přímou mechanickou vazbu mezi řidičem a strojem. Schopnosti v terénu by však naopak měly být lepší.

Plánované změny v technice Jeepu Wrangler se zřejmě u zákazníků značky setkají s nepochopením, což by mohlo mít zásadní vliv na prodejní čísla. Kultovní offroad má totiž ve Spojených státech velmi silnou pozici. Jeho prodeje neustále stoupají, meziročně až o 11%. Jsme tedy u počátků konce jedné legendy?

Témata
Avatar - ladsla
30. 10. 2013 23:10
Re: WT
WTF to ma byt jako vysledek vyvoje? kdyz budu chtit pseudo4x4 tak si koupim fiat sedici nebo freemont. ti italove se snad zblaznili.....jeep bez banja.....jdu se ujistit ze moje YJ stoji tam kde ma a nikam se nechysta.....
29. 10. 2013 23:04
WT
F to má být?
Ještě žádná ekologická norma mne z bláta nevytáhla...............................…
Avatar - gld
29. 10. 2013 17:59
Re: Pošahaní ekologové
Wrangler ešte stále nie je auto pre paničky na nákupy..verím tomu že doterajšia klientela dokázala oceniť klasickú off road konštrukciu. Tuhé nápravy sú v ťažkom teréne fajn vec..
29. 10. 2013 16:49
Nový G.Cherokee vypadá jak nějaké
přeplácané a snobské SUV,jsem zvědav,jestli takhle "vylepší" i Wrangler. ;-\
29. 10. 2013 15:34
Re: Pošahaní ekologové
quadra track je spicka. dovolim si povedat ze 99% majitelov Wrangleru nebude vediet rozoznat "horsie" napravy. Navyse sa tym usetri mnozstvo hmotnosti a kedze Wrangler Unlimited uz teraz nie je daleko od 2 ton, v terene to bude mat len pozitiva