Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Jeremy Clarkson se opřel do Grety Thunberg, označil ji za rozmazleného fracka

Ondřej Mára Ondřej Mára 30. 9. 2019 • 09:51
9
146
Zobrazit náhledy (9)
The Grand Tour The Grand Tour The Grand Tour The Grand Tour

Nedávné emotivní vystoupení šestnáctileté klimatické aktivistky Grety Thunberg na zasedání OSN se stalo jedním z nejsledovanějších veřejných vystoupení posledních týdnů, na které přicházejí reakce z celého světa. A potichu nezůstal ani Jeremy Clarkson, který je známý svými mnohdy dost kontroverzními reakcemi.

Když má dospívající dívka zuřivý a uslzený záchvat, většina rodičů ji zkrátka pošle do pokoje, než se uklidní,“ začal celkem zostra Clarkson ve svém sloupku pro The Sun. Namísto toho se však Thunbergová dočkala zastání v podobě potlesku. Nikoliv však od Clarksona.

Ten se totiž ohradil proti způsobu, jakým Thunbergová kritizuje starší generace a obviňuje je z krádeže jejích snů a jejího dětství. Její fráze „Jsme na počátku masového vymírání a jediné o čem dokážete mluvit, jsou peníze a pohádky o ekonomickém růstu. Jak se opovažujete?“ se zřejmě dostala ke každému z nás.

Clarkson měl však podobnou otázku. „Jak se my opovažujeme? Ne. Jak se ty opovažuješ plout do Ameriky na jachtě z uhlíkových vláken, kterou jsi nepostavila. Která stojí 15 milionů liber, které jsi nevydělala, a která má záložní naftový motor, který jsi nezmínila.“ A pokračuje v podobném tempu i nadále.

Omlouvám se, slečno Thunbergová, ale pokud se hodláte navážet do mé generace, musíte se smířit, že se budu navážet do vás a vaší (generace).“ V následujících řádcích pak Clarkson vyjmenovává všechny úspěchy, kterých jeho generace dosáhla. Ať už se jedná o léky na bolení hlavy, čistou vodu z kohoutků, dostatek jídla, pomoc rozvojovým oblastem, boj s AIDS, atd.

Clarkson vzpomněl i na filmy, natočené dospělými lidmi, které si Greta jistě někdy užívala a u kterých se smála. Nezapomněl přitom zmínit ani její klidný spánek, za který vděčí lidem, kteří budují, slouží a létají ve švédských stíhačkách. Aby byla v bezpečí. „Dali jsme vám mobilní telefony a laptopy a internet. Stvořili jsme sociální sítě, které využíváte každý den, a provozujeme banky, které za to platí."

Takže jak se opovažuješ tam stát a poučovat nás, ty rozmazlenej fracku?

Slova o rozmazlenosti přitom Clarkson celkem trefně rozvíjí „A ano, jsi rozmazlená, protože když jsi řekla svým rodičům, aby přestali létat letadlem a přestali jíst maso, nezachovali se jako rozumní rodiče a neignorovali tě. Místo toho řekli ‚Ano, zlato‘ a poslechli tě. Měli tě však poučit, že život je tragický.

Nemyslete si však, že by Clarkson slavnou aktivistku jen kritizoval „Souhlasím s tebou, že svět se ohřívá. A možná máš dokonce pravdu, že s tím má člověk něco společného.“ Clarkson si uvědomuje blížící se hrozbu migrační krize, kterou může spustit šířící se desertifikace. Problémy se však nedají řešit tím, že bude bušit pěstmi do stolu. „Co nejrychleji se vrať do školy a tvrdě pracuj ve svých vědeckých hodinách. Protože věda je tím, co řeší problémy.

Mnoho tisíc lidí, které jsi měla tu troufalost obviňovat, dělá přesně to, co chceš. Tak buď hodná holka, mlč a nech je s tím pohnout,“ zní jedny z posledních vět Clarksonova sloupku.

Související články

Témata
17. 2. 2020 12:01
Greta
Milé děvče jen z tvého značkového profi oblečení by se najedlo několik chudých rodin ty tvá rodina a hlavně tvůj nerozvážný a slabí otec jste jasným produktem konzumní společnosti a to narážím na to že patrite do bohaté prominentní rodiny která generace profitovala z přírody a to včetně tebe. tvoje hračky než tě díky tvému syndromu chytil amok a tatínek ti zaplatil tvou cestu byly umělohmotné panenky jsou take vyrobené z ropy každá tvá cesta je zaplacena z cizích kapes a ty si jen loutka co ještě nemá ani ponětí že na tobě teď všichni vydělávají .Ty sama si se už stála výdělečnou na svém protestu a to se nebavím že chodíš před celým světem za školu .Si jen malá nemocná lharka která manipuluje se svým otcem a ten udělá co chceš prostě rozmazlený dobře oblečený najezeny spratek za školou .Taky si prý nechávala platit jméno jasná ukázka konzumního myšlení a demagogie malé holky .Tvůj otec je jen maňásek nechtěl bych být tvůj otec stebou musí být peklo si jen malí usurpator který za pár let najde jiny cíl kvůli kterému se musí každý zbláznit. Je mi tě líto.
5. 10. 2019 12:01
Re: Korenovou pricinou toho vseho je premnozeni lidstva.
Jak Clarksona nemusím, tak tady má plnou pravdu. Dívenka ještě pořádně neví, že nějaký svět funguje a auž by chtěla rozdávat rozumy...
Avatar - Ja Prvni 123
4. 10. 2019 15:59
Korenovou pricinou toho vseho je premnozeni lidstva.
A priroda uz se brani: ztrata zajmu o sexualni aktivity u mladych a drasticky rust vyskytu homosexuality.
Nebot homosexualni pary deti nemaji, takze pocet lidstva bude klesat.
Avatar - Jerry.Gunman
4. 10. 2019 14:26
Re: Konečně
Asi tak... "jisté podezření" jsem měl už delší dobu - a teď, když se vokázalo býti jistotou, mne už snad ani nebaví do Hamůňi dloubat. Přece jen, aspergerův syndrom znamená docel vážnou psychickou poruchu - a jak se to v hlavě přepnena špatnou kolej a nástupiště, tak je to prostě špatné. Navíc je to (asi) vrozené, takže upřímně a beze srandy lituju jeho/její příbuzenstvo, pokud tedy Hamůňa se svými pokrevními příbuznými vůbec žije.
Ony i ty vyprávěnky o tetě/netětě, babičce/nebabičce, ekonomovi Sedláčkovi aj, z toho všeho se dá usuzovat ledasco.

Stejně tak jako to, když se tu párkrát přirovnával/a/o k Sheldonovi Cooperovi, její/jeho potřeba tapetovat většiny diskusí kvanty svých příspěvků, neschopnost říci o sobě cokoliv konkrétního spojená s vysokou mírou verbální agrese a potřebou všem okolo vokázat, že on/ona /ono má vždycky pravdu, i když mele sebevětší hámotiny...
Brrrrr, chudáci ti, s nimiž Hamůňa žije, tohle jim FAKT nezávidím.

Znal jsem jednu rodinu - táta, máma + dcera a syn. Dcera se jim ještě za socíku provdala do Itálie - a v 84. (???) 85. (???), když měla nádor na mozku, se vrátila domů, aby se tu "léčila" , a o 3 měsíce později tady taky zemřela.
Její brácha měl při porodu značné komplikace - a jak ho doktoři kleštěma tahali ven, zmáčkli mu tu hlavu nějak moc - no a milej Honza měl celý život svůj strop na úrovni cca 12-13-14 letého kluka. Jakož takož dokončil základku, pak se 2-3 roky protloukal učňákem - a pak celý život dělal skladníka kdesi v Narexu.
55, 60, 65 letý chlap - a myšlenkami i samostatností pořád na úrovni kluka...

Nevím, jak vážné to Hamůňa má, ale zdá se, že se nachází celkem DOST daleko za hranicí normality. Proto bych se tedy s dovolením přimlouval za to, abychom jeho/její příspěvky přeskakovali a komentovali jen velmi zřídka a uměřeně.

Není správné vysmívat se postiženým, oni za to nemohou :-(
3. 10. 2019 18:08
Konzument Clarkson
Clarkson celý život vychovává lidi ke konzumu. Jestli by se někdy vybíral král konzumu, tak Clarkson by byl na předních příčkách. Tomu na přírodě nikdy nezáleželo.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud