Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Kia Picanto: Design, karoserie, rozměry

Ondřej Láník Ondřej Láník 9. 5. 2011 • 15:36
55
Zobrazit náhledy (55)
Kia Picanto Kia Picanto Kia Picanto Kia Picanto Kia Picanto Kia Picanto Kia Picanto Kia Picanto Kia Picanto Kia Picanto Kia Picanto Kia Picanto Kia Picanto Kia Picanto Kia Picanto Kia Picanto Kia Picanto Kia Picanto Kia Picanto Kia Picanto Kia Picanto Kia Picanto Kia Picanto Kia Picanto Kia Picanto Kia Picanto Kia Picanto Kia Picanto Kia Picanto Kia Picanto Kia Picanto Kia Picanto Kia Picanto Kia Picanto Kia Picanto Kia Picanto Kia Picanto Kia Picanto Kia Picanto Kia Picanto Kia Picanto Kia Picanto Kia Picanto Kia Picanto Kia Picanto Kia Picanto Kia Picanto Kia Picanto Kia Picanto Kia Picanto
Nové Picanto se na první pohled oproti svému předchůdci zásadně liší - je nyní jednoznačně stylovější a naprosto originální. Ve své nové podobě působí velmi sebevědomě a dospěle.

V posledních třech letech prošly prakticky všechny modelové řady automobilů značky Kia radikálními změnami designu.

Generační obměna modelu Picanto přichází po relativně dlouhých sedmi letech.

Design novinky je výrazně agresivnější než u dosavadního provedení.

Vznikl v evropském designovém centru ve Frankfurtu nad Mohanem pod vedením Petera Schreyera.

Design

Odvážně stylizovaná přední část vozu s vystupujícím nárazníkem, nápadným nasávacím otvorem a dramaticky zúženou maskou v podobě tygřího nosu dodává vozu sportovní

a agresivní výraz. To vše umocňují LED světlomety pro denní svícení, které nalezneme standardně v nejvyšší výbavě, či na přání u nižších výbav.

Stoupající boční linie oken a výrazný boční prolis vnášejí do profilu dynamické napětí. Zadní partie vozu, které dominují rozměrné zadní okno a unikátní koncové světlomety, působí elegantně a moderně.

Třídveřová verze, která dorazí na český trh na podzim tohoto roku, se odlišuje

od pětidveřového provedení originálním řešením C-sloupků, tvarem nárazníků a masky chladiče. Přední partie třídveřového Picanta dodávají vozu ještě sportovnější charakter.

Kia Picanto je nabízeno v devíti různých barvách karoserie, z toho je sedm metalických laků. Standardem je jsou ocelová kola s okrasnými kryty obutými do pneumatik o rozměrech 165/60 R14. Nejvyšší stupeň výbavy se může pochlubit litými koly s pneumatikami 175/50 R15.

Rozměry

Nové Picanto bude i nadále nejmenším zástupce své značky v Evropě. Ve srovnání se svým předchůdcem se rozměry novinky zvětšily jen minimálně. Hlavní rozdíl představuje prodloužení rozvoru o 15 mm a celkové délky o 60 mm, zatímco výška a šířka se nemění.

Kia Picanto – porovnání rozměrů
ModelPicanto I. GeneracePicanto II. Generacerozdíl
Délka [mm]35353595+60
Šířka [mm]159515950
Výška [mm]148014800
Rozvor [mm]23702385+15

Aerodynamika

Velká pozornost byla věnovaná také aerodynamice a detailům designu karoserie, což se projevilo ve výrazném zlepšení aerodynamického odporu vzduchu a snížení aerodynamické hlučnosti, přenášené do interiéru nového Picanta. Součinitel čelního odporu vzduchu je pouhých 0,31 – tedy výrazně nižší než u většiny vozů A-segmentu.

Podíl na trhu

Kia očekává, že třídveřové provedení bude tvořit asi 33 % globálních prodejů modelu Picanto. Sportovnější třídveřové provedení bude klíčové v oslovení nové, mladší skupiny zákazníků. V České republice se předpokládá podíl třídveřové verze do 10%.

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku