Kvalifikace VC Německa 2016: Na domácí půdě se radoval Rosberg

redakce AUTO.CZ
Jako první do zítřejší německé Velké ceny vyjede domácí jezdec Nico Rosberg. Vrátí se po závodě zpět do čela hodnocení pilotů?

Nico Rosberg postupně ztratil svůj náskok v čele bodování jezdců letošní sezony Formule 1, na domácí Velké ceně Německa ale dokázal, že boj o titul s kolegou Lewisem Hamiltonem rozhodně nevzdává. Na Hockenheimringu ovládl všechny tři tréninky, aby se následně radoval i z vítězství v kvalifikaci.

Druhý muž průběžného pořadí mistrovství světa porazil o desetinu sekundy svého týmového kolegu a rivala Hamiltona. Rosberg má na co navazovat, v roce 2014 Grand Prix Německa z pole position vyhrál.

Rosberg na Hockenheimringu využil k zisku pole position jediného rychlého kola, neboť úvod třetí části kvalifikace musel strávit v boxech kvůli potížím s elektronikou. Kvalifikaci vyhrál popáté v sezoně a podruhé za sebou, nicméně minulý týden v Maďarsku o vedení přišel hned v první zatáčce a pro vítězství si dojel Hamilton.

Trojnásobný mistr světa, jenž se díky výhře na Hungaroringu poprvé v sezoně dostal před Rosberga do čela pořadí MS, dnes v nejrychlejším kole probrzdil vlásenku a na Němce ztratil 107 tisícin sekundy. Hamilton vyhrál pět z posledních šesti Grand Prix a před Němcem má náskok šesti bodů.

Také další dvě řady obsadili jezdci jedné stáje. Třetí čas zajel s odstupem 363 tisícin Australan Daniel Ricciardo z Red Bullu před nizozemským týmovým kolegou Maxem Verstappenem. Pátý byl Fin Kimi Räikkönen a šestý při svém prvním stratu v domácí Velké ceně ve voze ferrari čtyřnásobný mistr světa Sebastian Vettel. Loni se Velká cena Německa nejela.

VC Německa 2016: Výsledky kvalifikace