Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Laboratoř SGS Czech Republic potvrdila čistící účinky paliva Shell V-Power Nitro+ 95

Prezentace klienta 15. 6. 2015 • 16:10
25
Nejnovější testy laboratoří SGS Czech Republic prokázaly výborné čisticí účinky paliva Shell V-Power Nitro+ 95. Jednalo se o první zkoušky v České republice provedené zcela novou metodou.

První zkoušky dle nové metodiky provedené v České republice renomovaným institutem podle mezinárodních standardů CEC zaznamenaly v průměru o více než třetinu menší množství úsad na sacích ventilech proti běžnému benzínu BA95 dostupnému na českém trhu.

Stále náročnější konstrukce pohonných jednotek s přeplňováním a sníženým třením vyžadují ke spolehlivé a dlouhodobé funkci čím dál kvalitnější palivo, které v prvé řadě nezanáší motor karbonem a jinými nečistotami. To zajišťují aditiva s čisticími (detergentními) schopnostmi. Je to podobné jako s praním oblečení: samotná voda odstraní jistou část špíny, ale správného čisticího účinku je dosaženo až po přidání pracího prostředku. Podobně ani běžná paliva nedokáží vyčistit spalovací prostor motoru a potřebují proto přidaná aditiva udržující jej v čistotě.

Čisticí vlastnosti jako jednu z hlavních vlastností prémiových paliv potvrdil nejnovější test české pobočky společnosti SGS, která patří mezi celosvětovou špičku v oblasti inspekce, testování, verifikace a certifikace. Ostatně jejich značku Pečeť kvality najdete na stojanech čerpacích stanic nejvýznamnějších dodavatelů pohonných hmot u nás.

Laboratoře SGS představily v České republice zcela unikátní motorovou metodu testování dle standardů CEC (uznávaná mezinárodní organizace zabývající se vývojem zkušebních postupů pro ověřování vlastností automobilových paliv, maziv a převodových kapalin), kterou je schopna provádět v současnosti pouze necelá desítka laboratoří po celém světě. Metodika CEC předepisuje realizaci komplexních testů výhradně na vybraných konceptech agregátů Mercedes-Benz. Použitá metoda „Dirty-Up & Clean-Up“ (znečisti – vyčisti) spočívá v jednoduchém principu, kdy je motor provozován s jedním palivem (zpravidla běžným) a následně s druhým (aditivovaným). Jeden 60hodinový test se skládá z 800 cyklů odpovídajících typickému zatížení v městském provozu.

Celá zkouška se pak v případě „Dirty-Up & Clean-Up“ metody opakuje s druhým palivem za použití původních ventilů motoru. Na nich se sleduje míra zanesení usazeninami (úsadami) – vizuálně i z hlediska určení přesné hmotnosti vzniklých usazenin. Sací ventily se za pomoci přesných analytických vah zváží nejprve před testem a poté i po zkoušce, aby mohl být stanoven rozdíl v množství usazenin.

První test „Dirty-Up & Clean-Up“ provedli laboratoře SGS v Kolíně s běžným benzínem BA95 vyrobeným v České republice a výkonným benzínem Shell V-Power Nitro+ 95. První část testu (Dirty-up) ukázala vznik 145 mg úsad na jeden ventil při použití běžného benzínu. Ve druhé části testu (Clean-up) při použití paliva Shell V-Power Nitro+ 95 bylo už na první pohled prokázáno mnohem menší množství úsad, což následně potvrdily i výsledky vlastního měření. „Průměrným výsledkem bylo 95 miligramů úsad na ventil, což je hodnota o 34 % nižší než u běžného paliva. Dle standardní metodiky se ještě provádí odstranění úsad ze spalovací části ventilů a průměrné množství úsad na ventil klesá až na 30 mg,“ komentuje výsledky měření Ivo Krajíček z motorové zkušebny SGS v Kolíně.

„Výsledky lze hodnotit velmi pozitivně. Byl prokázán výrazný detergentní účinek paliva Shell V-Power Nitro+ 95 a konečné množství úsad na sacích ventilech i přes předřazení znečišťovací fáze plně odpovídá nejnáročnějším požadavkům doporučeným automobilovými výrobci Worldwide Fuel Charter,“ dodal Ladislav Fuka, ředitel Divize paliv a maziv společnosti SGS Czech Republic. O čisticích vlastnostech výkonného paliva Shell V-Power Nitro+ 95 prodávaného na českých čerpacích stanicích tak nemůže být pochyb.

„Jsme opravdu hrdí na to, že české laboratoře potvrdily inovativní testovací metodou výjimečné čisticí vlastnosti našeho výkonného paliva Shell V-Power Nitro+ 95 prodávaného na domácím trhu. Potvrzují se tak jiné výsledky měření našich vlastních vývojových laboratoří i námi dlouhodobě deklarované vlastnosti našeho paliva s nejnovější palivovou technologií,“ komentuje výsledky testu Petr Pražský, ředitel provozu stanic Shell ve střední a východní Evropě.

Výkonná paliva Shell V-Power Nitro+ byla vyvinuta tak, aby zvyšovala výkon a působila v motoru okamžitě. Zlepšují reakci motoru, neboť zabraňují tvorbě nových a odstraňují stávající usazeniny, které snižují jeho výkon. Výborně se hodí pro moderní motory, jež používají technologii vysokotlakého přímého vstřiku, případně kombinovaný systém s přeplňováním. Použití však najde palivo i u majitelů starších vozů, jelikož díky silné čisticí schopnosti dokáže motor zbavit nánosů usazenin z méně kvalitních paliv a obnovit jeho funkčnost.

Vzniklé usazeniny mají dopady na základní procesy probíhající v motoru: negativně ovlivňují proudění nasávaného vzduchu, případně palivové směsi do spalovacího prostoru, v extrémních případech brání dosedání ventilu do sedla nebo pohybu jeho dříku. Kumulované usazeniny způsobují abrazivní opotřebení a mohou dokonce měnit kompresní poměr i s ním spojený oktanový nárok motoru, což ve finále může znamenat snížený výkon, vyšší spotřebu paliva a větší emise škodlivin.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly
Avatar - white label
8. 3. 2019 00:16
Re: Nesouhlasim
Na českém trhu aktuálně není běžně k dostání lepší benzín, než jakým je Shell VP Racing 100.
7. 3. 2019 23:35
Nesouhlasim
Bohuzel musim nesouhlasit, vim ze se jedna o stary clanek, nicmene v te dobe jsem jeste jezdil benzinovym autem a moje zkusenost s tankovanim u Shellu nebyla uplne pozitivni. Auto nejelo tak, jako kdyz jsem tankoval treba u Eurooilky. Momentalne jezdim na naftu, kterou tankuju u Benziny (konkretne teda jejich premiovou naftu v NP) viz [odkaz] a mimo toho, ze auto fakt jede lepe v porovnani s "normalni" naftou, tak jeste najedu mnohem vic kilometru. Sice je Verva o cca korunu drazsi, ale v mem konkretnim pripade si na plne nadrzi priplatim priblizne 60 az 100 korun, coz podle me neni nic narocnyho. Tot vse
15. 7. 2015 13:48
Re: reklama
Jaký produkt přesně myslíš, je to tenhe? [odkaz]

no tak snad jen přispívá!! >:D rozbory řešit nebudu...
15. 7. 2015 13:48
Re: reklama
Jaký produkt přesně myslíš, je to tenhe? [odkaz]

no tak snad jen přispívá!! >:D rozbory řešit nebudu...
16. 6. 2015 17:31
Re: reklama
Jo tak do tohodle vehyklu se olej nehodí >:D Na olej jezdí jen ty nej fára, naftový Golfy, Piana a takový ty klasický starý bagry. Jednou jsem tu četl i článek o někom kdo měl Piano a článek začínal: Když je nejhůř, jede i na naftu! >:D

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku