Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Lamborghini už testuje facelift Urusu. Dočkáme se elektrifikace?

David Bureš David Bureš 2. 3. 2021 • 17:13
27
3
Zobrazit náhledy (27)
Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus

SUV Lamborghini Urus se vyrábí už od roku 2017, a tak už se blíží jeho modernizace. Zatím toho však o ní moc nevíme, přestože se už čile testuje.

Automobilka Lamborghini se od příchodu modelu Gallardo v roce 2003 dlouhá léta spoléhala na dvě modelové řady. V roce 2017 dvojici superaut doplnilo SUV Urus, to když vedení italské značky usoudilo, že je potřeba rozšířit nabídku o vůz, který by jí mohl více vydělávat. Sázka na Urus se povedla, aktuálně jde o nejžádanější model značky.

Blížící se příchod modernizace SUV s rozzuřeným býkem ve znaku naznačuje i fakt, že se už po Sant' Agatě prohánějí maskované prototypy tohoto automobilu. Jeden z nich byl zachycen i na přiloženém videu, jehož autor očekává, že se modernizovaný Urus začne prodávat v roce 2022. K jeho odhalení by však mělo dojít už letos.

Přesto toho zatím o modernizovaném Urusu moc nevíme. Tolik toho neprozrazuje ani video zkoušeného Urusu, pečlivě ukrytého pod vrstvou kamufláže. Očekává se však pozměněná příď, stejně jako jemné změny na zádi, jako je třeba nová grafika svítilen.

Velkou neznámou je pak technika v útrobách. Aktuální Urus se spoléhá na dvakrát přeplňovaný vidlicový osmiválec o objemu čtyř litrů, což je základ, který by se měnit neměl. Pravděpodobné je však navýšení výkonu ze stávajících 478 kW (650 koní).

Není však jasné, jakým způsobem. Vedle hardwarových změn v podobě třeba větších turbodmychadel není vyloučena ani elektrifikace. Urus by se tak mohl stát mildhybridem, když by čtyřlitrový osmiválec doplnil malý elektromotor pomáhající při akceleraci, díky energii rekuperované při brzdění.

Dlouho se pak hovoří také o plug-in hybridním Urusu, vlastně už od debutu tohoto SUV. Původně měl použít kombinaci elektromotoru s šestiválcem, v průběhu vývoje ale vyšlo najevo, že pro Lamborghini taková spolupráce neposkytuje dostatečný výkon, a tak se začalo pracovat na osmiválcovém plug-in hybridu. Dosud se ale nepředstavil, i kvůli vysokému zájmu zákazníků o stávající provedení, díky němuž automobilka nemusela spěchat s uvedením dalšího derivátu.

Není každopádně vyloučeno, že v rámci modernizace plug-in hybridní Urus dorazí. Třeba jakožto nějaká silnější verze tohoto modelu. Více se o novince dozvíme během následujících měsíců. Jmenovat by se mohla Urus Evo, po vzoru faceliftovaného Huracánu.

Související články

Témata
Avatar - Dinar
3. 3. 2021 08:38
Re: Zcela nesmyslná formulace...
:D :D :yes:
2. 3. 2021 14:30
Re: Zcela nesmyslná formulace...
Me zase bavi ty otazky v nadpisech clanku:
1. Google tomu dava penalizaci, protoze se to zneuzivalo jako tahac na ctenare. Tady jim to zjevne jeste nedoslo
2. Mam ted jednolete dite. A to se na nej mluvi "a kdepak mas to auticko?" "kam se schoval medvidek?" ... "Dockame se elektrifikace?"
2. 3. 2021 13:58
Zcela nesmyslná formulace...
"Dočkáme se elektrifikace"? Nechápu, jak může redaktor automobilového webu napsat tak absurdní větu, a to hned do perexu? Kolik asi potenciálních zákazníků Lamborghini toužebně čeká, až auta této kultovní značky zprzní elektromotory a trakční baterie?!! :-O :-O :-O :no:

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku