Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Lancia 2000 Berlina: Služebák Nikiho Laudy má i jiné trumfy!

30. 1. 2023 • 22:13
22
Zobrazit náhledy (22)
Příplatková pětistupňová převodovka znamená snížení spotřeby při vyšších rychlostech i dravost v těch nižších Interiér velmi pohodlně pojme čtyři lidi. Vzadu je navíc rozměrný zavazadlový prostor (450 litrů). Lancia 2000 Berlina Lancia 2000 Berlina Lancia se i přes pohon předních kol krásně usazuje do zatáčky a předvádí typické náklony komfortního podvozku Lancia 2000 Berlina Lancia 2000 Berlina Lancia 2000 se dá pořídit za slušné peníze, kupé je pro ni výrazně dražší. Tak už to bývá. Lancia 2000 Berlina Zatímco vpředu je pokročilá náprava s nestejně dlouhými rameny, vzadu zůstala tuhá s listovými pery. Zajímavá kombinace, která ale kupodivu docela funguje. Sedan ze začátku 70. let v sobě spojuje jemné zakulacené linie s přicházejícími hranami Výkon 115 koní byl pro pohon sedanu zcela dostačující, zejména když nabízí italský temperament Lancia 2000 Berlina Poslední evoluce masky původní flavie se čtyřmi kulatými světlomety a maskou chladiče uprostřed Lancia 2000 Berlina Lancia 2000 Berlina Lancia 2000 Coupé

Všichni ji máme v živé paměti díky legendární scéně z filmu Rush od Rona Howarda, kde s ní představitel Nikiho Laudy předváděl řidičské schopnosti své budoucí choti, ovšem neokoukaná Lancia 2000 má i jiné trumfy.

Značka Lancia je bohužel aktuálně v kómatu, avšak má za sebou dlouhou a bohatou historii plnou závodních úspěchů, ale i inovací. Pokroková značka relativně rychle přešla z klasického uspořádání motoru vpředu a pohonu zadních kol na pohon přední nápravy – a to už s modelem Flavia z počátku 60. let a následně o pár let později s rallyeovým speciálem Fulvia HF. Právě flavia byla předobrazem představeného vozu. Už ve své době měla zmíněný pohon předních kol s podélně uloženým čtyřválcovým OHV motorem boxer (původně 1,5 litru, později 1,8 litru) a vpředu nezávislé zavěšení kol s nestejně dlouhými rameny. A navíc kotoučové brzdy Dunlop. Flavia se postupně vyvíjela, samozřejmě vznikaly i různé specialitky, kromě verzí kupé a kabriolet také unikátní a dnes velmi ceněné extravagantní kousky s karoserií Zagato.

Na počátku své výroby vypadala Lancia Flavia (815) dost staromódně a vystouplými dvojitými kulatými světlomety připomínala i některé americké vozy, přestože maska chladiče i celkový tvar byly hodně evropské. Poslední verze z let 1969 až 1971 však už byly o poznání modernější. Největší změny byly patrné na přední části, kde sice zůstala relativně široká, „usměvavá“ maska chladiče, ovšem čtyři kulaté světlomety již byly zakomponovány do čela karoserie a tvary se celkově uhladily.

Video se připravuje ...

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Doporučujeme

Témata