Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Land Rover Defender vznikne jako kabriolet. Nepostaví ho ale sama automobilka

David Bureš David Bureš 23. 12. 2021 • 15:13
11
Zobrazit náhledy (11)
Land Rover Defender Cabriolet Land Rover Defender Cabriolet Land Rover Defender Cabriolet Land Rover Defender Cabriolet Land Rover Defender Cabriolet Land Rover Defender Cabriolet

Niels van Roij je v Londýně sídlící designér, jehož studio staví auta na zakázku. V minulosti dal světu třeba Range Rover kupé, nyní následuje otevřený Land Rover Defender.

Nový Land Rover Defender zákazníky nadchnul a stal se prodejní hitem. Přesto mnohé typické fanoušky klasického Defíka zklamal, už to není ten účelný pracant a chybí mu třeba otevřená varianta. Právě ta však vznikne, jakožto dílo studia Niels van Roij Design.

V Londýně sídlící ateliér původem nizozemského designéra Nielse van Roija totiž pomocí prvních nákresů avizuje přípravy otevřené verze novodobého Land Roveru Defender. Projekt se jmenuje Valiance (Udatnost) a stojí za ním divize studia Heritage Customs.

Niels van Roij plánuje postavit pouhých pět exemplářů otevřeného Defenderu, které mají všechny vzniknout v průběhu roku 2022. I proto je vzhledem k jedinečnosti takového auta jeho cena závratná, činí 138.000 eur, bez daně, což je v přepočtu asi 4,6 milionu korun.

Základem projektu Valiance je krátký Land Rover Defender 90. Zveřejněné skici naznačují, že základní proporce i základ designu budou zachovány s výchozím automobilem. Rozdílem tudíž bude primárně střešní část, pevnou střechu nahradí stahovací plátno.  

Takový projekt si logicky žádá vysokou míru personalizovaných úprav. Niels van Roij tak prostřednictvím odlišných skic nabízí různé možnosti, co si vybrat. Verze nazvaná Cote d’Azur láká na stylovou kombinaci modrého laku s pneumatikami s bílými bočnicemi. Solihull Sand zase přímo odkazuje na původní Defender, zatímco Kokkini Paralia je moderně vyhlížející variantou s matným červeným lakem.

Pro ateliér Nielse van Roija to není první projekt na bázi vozu automobilky Land Rover. Loni vzniklo tzv. Adventum Coupé, což byla dvoudveřová verze Range Roveru. Holanďan tak realizoval myšlenku původně zvažovanou samotnou automobilkou, na níž však nakonec kvůli nákladnosti projektu nedošlo. Samotnou stavbu Adventum Coupé přitom zajišťuje karosář Bas van Roomen.

Doporučujeme

Témata