Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Letité Suzuki SX4 jako speciál pro Šíleného Maxe? Má dvoulitr a je na prodej!

Ondřej Šámal
Diskuze (0)

Japonský model, který si velkou popularitu vysloužil i v Česku, po nehodě slouží jako postapokalyptický offroad do drsného terénu.

První generace Suzuki SX4 z roku 2005 byla jedním z průkopníků segmentu crossoverů. Díky příznivé ceně, vyšší světlosti a volitelnému pohonu všech kol se stala oblíbených modelem napříč světem, Česko nevyjímaje.

Tenhle konkrétní exemplář z konce roku 2011 už na první pohled připomíná spíše filmovou rekvizitu ze série Šílený Max. Speciál s přídomkem Battle Car se aktuálně nachází  ve městě Pocatello ve státe Idaho v USA a za 6500 dolarů (asi 149 tisíc korun) může být váš.

SX4 kdysi potkala nehoda, při níž byla poškozena přední část vozu. Místo opravy se proto majitel rozhodl suzuki kompletně předělat. Čumák proto dostal novou tvář ze svařovaných plechů, místo klasických světlometů jsou k dispozici diodové pásky, nechybí ani terénní nárazník s navijákem zvyšující přední nájezdový úhel. Konvenční pneumatiky nahradilo terénní obutí Goodyear Wrangler o rozměru 235/75 R15 s robustními pneumatikami. V Americe si zkrátka s nějakými předpisy a homologacemi moc hlavu nelámou.

Video se připravuje ...

Pod kapotou ševelí benzinový čtyřválec o objemu 2,0 litru a výkonu 112 kilowattů, který na českém trhu nebyl k dispozici. Motor spolupracuje s šestistupňovým manuálem, pohon všech kol je samozřejmostí.

Zatímco zvenku Suzuki SX4 z některých úhlů ani nepoznáte, uvnitř zůstalo takřka vše při starém. Výjimkou je pouze jiné audio s dodělávanými reproduktory a dekor připomínající surový karbon.

Ondřej Šámal
Diskuze (0)

Doporučujeme