Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Lynk & Co se chlubí novým designem i hybridem, ukazuje je na konceptu The Next Day

Filip Melich Filip Melich 8. 6. 2022 • 15:26
10
Zobrazit náhledy (10)
Lynk and Co The Next Day Concept Lynk and Co The Next Day Concept Lynk and Co The Next Day Concept Lynk and Co The Next Day Concept Lynk and Co The Next Day Concept

Automobilka Lynk & Co je oddaná hybridům a plánuje na ně do roku 2025 přeměnit celé své modelové portfolio. Nový hybridní systém a evoluci designového jazyka představuje konceptem The Next Day.

Čínsko-švédská značka Lynk & Co se pochlubila novým konceptem jednoduše nazvaným The Next Day. Vůz ukazuje nejen nové směřování designu značky, ale představuje také nové hybridní pohony a technická řešení. Koncept dostal velkou čtyřdveřovou karoserii, jejíž vzhled se údajně inspiroval ranním sluncem zářícím nad moderním městem s mrakodrapy.

Zatímco většina automobilek dnes sází na elektromobily, Lynk & Co se stále drží hybridních řešení. Koncept The Next Day je předzvěstí nového hybridního pohonu, který je připraven pro použití jak v klasické hybridní verzi (bez nabíjení ze zásuvky), tak v plug-in hybridní.

V případě plug-in hybridní varianty bude možné volit z několika velikostí baterie. V závislosti na tom se bude měnit také dojezd vozu čistě na elektřinu. Měřeno metodikou WLTP se jedná o hodnoty 60, 100 a 150 kilometrů. Všechny verze pohonného ústrojí pak spolupracují s třístupňovou převodovkou DHT (Dedicated Hybrid Transmission).  

Součástí obou hybridních řešení je malý spalovací motor blíže nespecifikovaných parametrů. Jedinou informací, kterou o něm máme, je 43% tepelná účinnost. Dobře, ještě víme to, že pohání přední nápravu konceptu The Next Day, zatímco o pohon té zadní se stará dvojice elektromotorů. Zrychlení z 0 na 100 km/h má být otázkou 5 sekund.

Koncept ukazuje také řadu dalších řešení nových pro značku Lynk & Co. Jmenujme například aktivní aerodynamiku, head-up displej s rozšířenou realitou nebo systém autonomního řízení čtvrtého stupně se šesti LiDAR senzory. Zajímavá je také čtveřice dveří, které se otevírají proti sobě a směrem vzhůru.

Interiér je zaměřen na digitální prostředí, přičemž pocit vzdušnosti má dodávat střecha vyrobená z jediného kusu skla. Potahy sedaček jsou vyrobeny z tmavě modrého sametu, čímž chce Lynk & Co odkazovat na stará francouzská auta s velkými pohodlnými sedačkami.

Vstup konceptu The Next Day do výroby automobilka nepotvrdila, zato ještě letos plánuje představit čtyři hybridní modely. Další tři je budou následovat v příštích dvou letech. Jedním z modelů by mělo být nové MPV, zatímco zbytek zřejmě bude novým nebo modernizovaným hybridním provedením stávajících modelů. Aktuálně na různých trzích značka nabízí devět modelů s číselným označením od 01 do 09. Osm, pokud nepočítáme elektrický skútr 04.

Video se připravuje ...

Doporučujeme

Témata