Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Mazda svolává do servisů téměř pět milionů starších vozů

Mazda svolává do servisů téměř pět milionů starších vozů

Mazda svolává do servisů téměř pět milionů starších vozů Zdroj: acz

redakce AUTO.CZ
Diskuze (4)
Japonská automobilka Mazda Motor svolává po celém světě do servisu 4,9 milionu starších vozů. Může se u nich projevit problém se spínačem zapalování, který by se mohl přehrát a vznítit.

Zatím bylo v této souvislosti zaznamenáno 13 případů vznícení, nebyla však hlášena žádná zranění.

V samotných Spojených státech se opatření týká 1,36 milionu vozů. Automobilka uvedla, že v USA zatím neobdržela žádné zprávy o požárech ani o nehodách či zraněních.

V USA budou k výměně spínače svolána auta Mazda 323, Mazda 626, Mazda 929, Mazda Protégé, Mazda MX-3, Mazda MX-6 a Mazda MPV různých ročníků z období 1989 až 1998. Dá se očekávat, že majitelé modelů prodávaných i v Evropě by mohli dostat pozvánku rovněž. Paradoxně se pak jedná o svolávací akci až překvapivě starých automobilů, což nebývá příliš zvykem.

Vstoupit do diskuze (4)