Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

McLaren Automotive plánuje stavbu nové továrny na výrobu supersportů

Aleš Dragoun Aleš Dragoun 22. 5. 2009 • 00:20
3
Ron Dennis, šéf McLaren Automotive, odtajnil další plány své firmy v blízké budoucnosti.

Nová továrna na výrobu celé řady supersportovních aut McLaren Production Centre má vzniknout ve Wokingu blízko současného sídla. Jejím návrhem, který by měl být hotov již v červenci, byla pověřena projekční kancelář Foster + Partners, její snahou bude novou budovu pečlivě zakomponovat do krajiny. McLaren již také 19. května požádal o stavební povolení. Mimochodem, před šesti lety byl navržen stejnými architekty a posléze zrealizován jiný objekt, McLaren Technology Centre, který pomohl navýšit počet zaměstnanců celé skupiny na patnáct stovek. Tento projekt získal též několik ocenění za architekturu a ohleduplnost k životnímu prostředí.

Zde vyráběných automobilů by měla být v budoucnu celá řada, produkce má být spuštěna na začátku roku 2011. Odhaduje se nejprve na 20 vozů denně, ovšem další plány jsou smělé – nejdříve tisícovka vozů ročně, později by měl továrnu opouštět dokonce čtyřnásobek supersportů s motorem uprostřed. Zpočátku bude potřeba 800 nových lidí, samozřejmě většinou vyškolených specialistů. Dalších asi 1.500 by našlo práci u subdodavatelů.

Ron Dennis k tomu řekl: Když jsme v roce 1992 dokončili vývoj McLarenu F1, bylo to částečné splnění mého odvěkého snu vyrábět vozy se značkou McLaren pro běžný provoz. Teď se k němu opět vracím, ale návrh, vývoj a prodej nejlepších sportovních vozů na světě je jen polovina cíle celé společnosti. Tou druhou je samozřejmě výroba v co nejlepší kvalitě při použití nejnovějších špičkových technologií. Pokud se nám to podaří, svůj sen si splním do puntíku.

Témata
23. 5. 2009 12:41
Re: Zákazník
Ale prosim tak, ved aj ten McLaren museli kupit v bazare podobne ako to Bentley :D. Novu kupil len Nivu >:D
Avatar - iudex
22. 5. 2009 12:57
Zákazník
To je fajn správa, na Slovensku na novú produkciu McLarenu caká jeden spokojný uzívatel (i ked tvrdí, ze TEN McLaren Mercedes je synov >:-[] )

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud