Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Mercedes-Benz expanduje, v Maďarsku postaví další továrnu

David Bureš David Bureš 31. 7. 2016
15
V maďarském Kecskemétu dnes Mercedes vyrábí vybrané kompaktní modely s platformou MFA. Do budoucna se výrobní portfolio rozšíří.

Mercedes-Benz se v prvním pololetí letošního roku stal opět největší luxusní automobilkou světa, když přeskočil dlouholetého rivala, BMW. Ve Stuttgartu však rozhodně nechtějí v expanzi slevit. Aby však stále více aut bylo možné vyrábět, musí se rozšířit i výrobní základna.

Z toho důvodu automobilka oznamuje, že v maďarském Kecskemétu vybuduje zcela novou továrnu. Její součástí bude karosárna, lakovna i závěrečná montážní linka. Závod doplní ten stávající, který v Kecskemétu funguje od roku 2012.

Dosavadní továrna se zaměřuje výhradně na vozy s platformou MFA. V Kecskemétu jmenovitě vznikají MPV třídy B, sedan CLA a kombi CLA Shooting Brake. V případě obou verzí CLA je závod exkluzivně vyváží do celého světa.

Jaké automobily budou vznikat v Kecskemétu II, zatím Mercedes neprozradil. Automobilka pouze uvedla, že továrna má být natolik flexibilní, aby mohla rychle reagovat na poptávku zákazníků a rychle upravit výrobní portfolio. Závod každopádně bude připraven pro výrobu aut s různými platformami, s pohonem předních i zadních kol. Přichystán bude také na produkci kabrioletu. Zatím není jasné jakého, v minulosti se ale spekulovalo o tom, že další generace rodiny kompaktních mercedesů zahrne i právě otevřený model.

Do výstavby nového závodu budovaného dle trendu tzv. Průmyslu 4.0 automobilka investuje okolo jedné miliardy eur (27 miliard korun). Díky této investici v Kecskemétu vznikne na 2.500 nových pracovních míst, která doplní další potřebné posty u dodavatelů. Přípravné práce na výstavbu továrny začnou ještě letos, samotná výroba by měla být zahájena na konci této dekády.

Expanze v Maďarsku je součástí plánů Mercedesu na další rozšíření modelové řady. Zatímco dnes nabídka čítá 32 různých modelů (karosářské verze jsou počítány zvlášť), do budoucna to má být 40 modelů. Automobilka navíc chce postupně elektrifikovat všechny své osobní modely.

Související články

Témata

Diskuse: Přidat názor

Avatar - Hammunasakra
A kolik to potom bude vyrobených aut na maďarskou hlavu ?
Hammunasakra
| 1. 8. 2016
Ty Číňani zhruba 2/3 makaj na tu bohatou 1/3

Mě je nějak bližší ta 1/3 = to k tomu platu :-)
Mercedes planoval
Nicco
| 31. 7. 2016
Mercedes planoval novou tovarnu pro auta a motory.

[odkaz]

Motory budou v Polsku:
[odkaz]

Nova tovarna tedy v Madarsku?
A kolik to potom bude vyrobených aut na maďarskou hlavu ?
nebezpecnavosa
| 31. 7. 2016
To je sbírka negativistických morousovin, ale,všechno zlé je pro něco dobré, říká se, moderně "optimismus", ne snad ? Sýčkování jak všechno určitě špatně dopadne ničemu nepomůže. Prostě ne všechno se bude vyrábět v České republice, jednou tam, jednou tady, běžné životní starosti s konkurencí, na to žádná správná politika neexistuje. Kolik těch Číňanů pracuje za hrst rýže v automobilovém průmyslu, tyhle jsem myslel, socialismus, nesocialismus. No a hodně stará předvolební písnička o kudykradech ? Tady to spíš platí na ty pravé české ptáčky co křičí, aby chytli zloděje, před-po-volbách-pořád, bohužel. A otázka na závěr ? Už jste si nechal dobrovolně snížit plat, jako příklad ostatním, aby alespoň něco bylo pozitivního ?
Avatar - JirkaV8
A kolik to potom bude vyrobených aut na maďarskou hlavu ?
JirkaV8
| 31. 7. 2016
no právě, my máme v ČR Ho.vnaje 8-s tak všichni normální teď jdou jinam. ;-\ Závidím Maďarům a Slovákům, ani nevítě jak :*)
Avatar - O5kar
A kolik to potom bude vyrobených aut na maďarskou hlavu ?
O5kar
| 31. 7. 2016
Není to tak dávno, co v TV říkal jeden ekonom, že automobilky u nás postavené kurz ČK ve vztahu k jejich obchodům nezajímá, protože jsou vlastně cizí. A jako účtovací jednotku používají převážně Euro nebo případně USD. A tomu, že se musí přizpůsobovat i subdodavatelé. Takže toho pádu se obávat nemusíte. Opak bude spíše pravdou.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku